Atrakcyjna komoda w stylu art deco

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do wyglądu wnętrz naszych domów oraz mieszkań. Ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju programy czy nagrania, które skupiają się na sztuce aranżacji wnętrz. Dużą rolę odgrywają też media społecznościowe. Nie brakuje na nich profili wnętrzarskich, które cieszą się ogromną popularnością. Samo tworzenie aranżacji wymaga zachowania pewnych zasad, których każdy z nas może się nauczyć.

Komoda do nowego mieszkania

szeroka komoda art decoWspółczesne aranżacje wnętrz potrafią zachwycać swoją różnorodnością. Wynika to z tego, że obecnie praktycznie wszystkie chwyty są dozwolone i urządzając nasze domy oraz mieszkania, możemy czerpać z różnych stylów. Jeżeli nie do końca wiemy, na jakim stylu się skoncentrować, warto znaleźć sobie jakąś inspirację. Może nią być wszystko, na przykład mebel, taki jak to było w moim przypadku. Kiedy zastanawiałam się, w jaki sposób zaaranżować nowe mieszkanie, przez przypadek natknęłam się na ogłoszenie, w którym ktoś sprzedawał starą komodę. Co prawda była ona nieco zniszczona, ale bardzo mi się podobała i postanowiłam ją kupić. Była to szeroka komoda art deco, którą wystarczyło odnowić, żeby stała się niesamowitym meble. Styl art deco jest bardzo charakterystycznym stylem w sztuce. Pojawił się on w pierwszej połowie dwudziestego wieku i do dzisiaj możemy podziwiać wiele obrazów, przedmiotów czy budynków, pochodzących z tego okresu. Komoda, którą kupiłam, jest wykonana z drewna, które teraz dodatkowo zaimpregnowałam. Odmalowałam ją na jasne kolory. Uznałam, że taka komoda może być punktem wyjścia do aranżacji wszystkich wnętrz w moim nowym mieszkaniu. Dokupiłam więc inne meble oraz dodatki, stylizowana lub pochodzące z okresu art deco. Połączyłam je z nowoczesnymi elementami, co ostatecznie dało efekt przytulnego i nietuzinkowego mieszkania.

Okazuje się, że jeden mebel może stać się wielką inspiracją do aranżacji wnętrz naszych domów oraz mieszkań. W moim przypadku meblem tym była komoda art deco, którą kupiłam za nieduże pieniądza, a następnie odnowiłam. Cały styl art deco to połączenie prostoty, kryjącej się w prostych, geometrycznych kształtach z dekoracyjnością i elegancją. Dużą część tego stylu wprowadziłam do swojego nowego mieszkania. Styl art deco połączyłam z nowoczesnymi rozwiązaniami.