Bezszwowy monitor eventowy

Monitory do obiektów sportowych były bardzo drogą inwestycją, a mimo wszelkich zalet jakie posiadały, nie należały do zbyt odpornych urządzeń. Nie posiadały również szczególnie wysokiej jakości obrazu, nawet jeśli były to urządzenia od renomowanych producentów. Wiele aren coraz częściej wybierało więc alternatywne metody wyświetlania materiału z eventów.

Nowoczesne monitory łączone

monitory bezszwoweRóżne obiekty sportowe posiadały różne możliwości, a nie na każdych udawało się użyć rzutnika, głównie z powodu braku miejsca do ustawienia ekranu. Alternatywą więc były coraz częściej monitory bezszwowe, różniące się od zwykłych urządzeń brakiem obudowy na powierzchni matrycy. Owe monitory służyły więc do budowania bardzo dużych ścian wizyjnych, które potem funkcjonowały jako jeden ekran o bardzo wysokiej przekątnej. Każdy monitor posiadał ogromną rozdzielczość, więc nawet zachowując niewielką odległość od monitora można było oglądać obraz w bardzo dużej jakości, nawet mimo konieczności rozciągnięcia obrazu na większą przestrzeń niż standardowo obsługiwana. Monitory te były bardzo łatwe w instalacji, wymagając tyle samo pracy co podłączenie tradycyjnego monitora do komputera, oraz ustawienia stelażu na którym miała utrzymywać się sama ściana wizyjna. Monitory były zwykle sterowane za pomocą dedykowanego programu sterującego, zwykle bardzo intuicyjnego i w dużej części działającego automatycznie, więc do ich obsługi nie było wymagane absolutnie żadne doświadczenie.

Dodatkowo, urządzenia te były bardzo wytrzymałe, głownie przez wzgląd na konieczność używania ich na otwartym powietrzu. Ich obudowy były więc nie tylko wzmocnione, zabezpieczając elektronikę przed wszelkimi uderzeniami, ale również wodoodporne, umożliwiając używanie ich również podczas złej pogody.