Ceny szamb betonowych

 

Zakup szamba betonowego może wygenerować całkiem spore koszta. Jednak wysoka cena zbiornika nie powinna zrażać. Musi on bowiem spełniać swoją funkcję bezawaryjnie przez wiele kolejnych lat. To natomiast może gwarantować jedynie odpowiednio wysoka jakość materiałów oraz wykonania samego szamba. Pamiętać także należy, że niebagatelny wpływ na cenę ma pojemność, definiuje ona bowiem ilość materiałów, jakie muszą zostać zużyte na dane szambo.

Co znaleźć można w cennikach producentów szamb?

szamba betonowe - jaki cennikPamiętać należy, że przeglądając szamba betonowe – jaki cennik zostanie nam przedstawiony przez wykonawcę, różnić się może znacząco od przewidywanych przez nas kosztów. Te warunkowane są przez użyte materiały. Wybierając szambo, warto poprosić o indywidualne doradztwo. Może się bowiem okazać, że ze względu na rodzaj gleby lub podmokły teren, należałoby zmodyfikować mieszankę betonu, która będzie zastosowana w produkcji zbiornika. Zwykle używany jest rodzaj betonu B30 o odpowiednio wysokich właściwościach odporności na uszkodzenia. Jest on mieszany z substancjami wodouszczelniającymi, które zapewnią bezpieczne składowanie w zbiorniku ścieków. To one właśnie zabezpieczą go przed wyciekiem zawartości do środowiska i na odwrót- nie pozwolą na wybicie szamba przez zalanie go wodami gruntowymi. Mieszanką taką zalewa się konstrukcję zbrojoną. Wielkość szamba definiuje to, ile materiałów zostanie zużytych, a tym samym, jakie będą ich koszty całkowite. Może się okazać, że należy zastosować konstrukcję wielokomorową, jeśli zbiornik ma być wyjątkowo pojemny. Cenniki zawierają zwykle kilka parametrów, które ułatwiają wybór i pozwalają na zapoznanie się z kryteriami całkowitej wyceny. Są to pojemność, wymiary i waga szamba. Najmniejsze dostępne są w cenach zbliżonych do 800 zł, w przypadku największych, liczyć się trzeba z wydatkiem nawet blisko 4000 zł.

Ceny szamb różnią się od siebie w zależności od rodzaju konstrukcji, ale przede wszystkim w zależności od wielkości zbiorników. To ona warunkuje ilość zużytych materiałów, a tym samym ostateczną cenę, jaką należy za nie zapłacić. Mimo że ta wydawać się może wysoka, nie warto oszczędzać, gdyż w przypadku awarii tańszego szamba, jego kompletna wymiana okazać się może o wiele bardziej kosztowna.