Co proponuje nam firma Case?

Case to amerykańska firma, które jest światowym liderem w produkcji ciężkiego sprzętu maszynowego. Posiada dużą sieć dystrybutorów na całym świecie. Oferuje sprzęt rolniczy, ciężki sprzęt budowlany, ale też usługi finansowe, które są ogromnym wsparciem dla korzystających z ich parku maszynowego. Mają w swojej ofercie też szeroki asortyment produktów potrzebnych do serwisowania produkowanych urządzeń.

Czy korzystać z zewnętrznych filtrów?

zewnętrzne filtry do ciągników caseFirma Case prowadzi również szereg punków zajmujących się naprawą i przeglądami ich sprzętu, w związku z tym zabezpiecza szereg części zamiennych, czy usprawniających pracę. Jeżeli jest taka możliwość, to koncesjonowany serwisant dojedzie na miejsce i usunie usterkę lub przeprowadzi profesjonalny przegląd. Dlatego dostępność części zamiennych musi być ciągła, ponieważ przestój w pracy takich maszyn jest niewskazany. Zewnętrzne filtry do ciągników Case to dość często wymieniany element, przy zwykłym przeglądzie serwisowym. Ważne jest, aby wykorzystywać oryginalne części zamienne, ze względu na trwałość pracy poszczególnych elementów. Case zaleca stosowanie swoich produktów, co jest zgodne z polityką firmy, dbającej o coraz mniejszą awaryjność ciągników, cieszących się renomą wśród rolników i zdobywających coraz więcej zwolenników. Wszelkie przeglądy należy wykonywać zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ znacznie wpływ to na pracę i zużycie maszyny. Bardzo ważny jest dobór właściwych filtrów, ponieważ nowoczesne silniki wysokoprężne, pracują w naprawdę trudnych warunkach i dlatego muszą spełniać bardzo wyśrubowane wymagania. Jeżeli wraz z paliwem dostaną się duże ilości pyłów, czy innych zanieczyszczeń silniki bardzo łatwo ulegają korozji i zużywają się, dlatego należy pamiętać o wszystkich obostrzeniach zalecanych przez producenta, aby nie utracić gwarancji.

Każdy rolnik nie może sobie pozwolić na niezaplanowane przestoje, ponieważ przede wszystkim jest uzależniony od warunków pogodowych, które są najważniejszym wyznacznikiem przy pracach polowych. W związku z tym rolnicy skrupulatnie przestrzegają odpowiednich warunków pracy swojego sprzętu i pilnują, aby każda naprawa, czy przegląd odbywały się we właściwym terminie z udziałem przeszkolonych fachowców i przy użyciu gwarantowanych części.