Czy bateria czasowa sprawdzi się w prysznicu?

Baterie czasowe zyskują ogromną popularność w łazienkach publicznych, a coraz częściej nawet w naszych  domach. Ich jedyną zaletą jest nie tylko ciekawy, nowoczesny wygląd. Nie bez powodu powstały one z myślą o toaletach publicznych, z których w przeciągu dnia korzysta mnóstwo ludzi. Dzięki nowoczesnej technologii, która została w nich zastosowana, koszty związane z eksploatacją wody zostały znacznie zmniejszone.

Oszczędność wody dzięki bateriom czasowym

baterie prysznicowe czasoweBaterie czasowe wykorzystywane są w toaletach publicznych głównie z myślą o zapominalskich, którzy pozostawiali otwarty strumień wody. Jak łatwo się domyślić, rachunek po kilkudziesięciu takich osobach w miesiącu mógł przyprawić o zawrót głowy. Obecnie, rozwiązanie to z łazienek publicznych przeniosło się do naszych domów. Bardzo chętnie montowane są przez rodziców. To właśnie najmłodsi lubią odkręcać krany podczas mycia zębów, marnując tym samym mnóstwo wody. Rozwiązanie to sprawdza się również doskonale w przypadku prysznica. Zakres czasu kiedy strumień wody jest aktywny może być bowiem regulowany wedle własnych potrzeb, z kolei komfort użytkowania znacząco wzrasta. Jeżeli chodzi o baterie prysznicowe czasowe ich cena może początkowo nas zniechęcić. Warto jednak wziąć pod uwagę, że koszty szybko nam się zwrócą. Pozwala nam ona na pełną kontrole zużywanej wody, a tym samym kwota widniejącą na rachunku będzie znacznie niższa. Warto wziąć również pod uwagę fakt, że jest to rozwiązanie zdecydowanie dużo bardziej higieniczne niż tradycyjne baterie. Mamy bowiem możliwość zakupu baterii w formie bezdotykowej, dzięki czemu po dokładnym umyciu dłoni nie musimy ponownie zakręcać baterii, tym samym dotykając miejsc na których znajduje się mnóstwo zarazków. Jeżeli po przeczytaniu wszystkich zalet jesteśmy zdecydowani na zakup baterii czasowej, z jej odnalezieniem nie będziemy mieć najmniejszego problemu. Na rynku po wielkim sukcesie tego urządzenia pojawiło się wielu dystrybutorów, co sprawia, że wybór jest bardzo szeroki.

Nowoczesna technologia pozwoliła nam na większy komfort w życiu codziennym. Przykładem na to z pewnością może być bateria czasowa. Dzięki niej nie tylko zmniejszymy kwotę na comiesięcznym rachunku, ale również unikniemy zalania łazienki, co może się zdarzyć, kiedy jesteśmy mocno zapracowani, bądź nasza pamięć nie należy do najlepszych.