Czym charakteryzują się kurtki jeździeckie?

Nie da się ukryć, że jazda konna w zimowych warunkach jednocześnie należy do przyjemnych, jednak i tych nieco mniej komfortowych sposobów na spędzenie czasu. Chłodne dni potrafią doskwierać jeźdźcom, a tym samym wpływać na ich osiągi, skuteczność treningów czy samą chęć do jazdy. Nieodpowiedni komfort termiczny jest szczególnie problematyczny dla osób szykujących się do zawodów lub konkursów jeździeckich.

Dlaczego warto kupić kurtki jeździeckie?

męska kurtka jeździeckaMaksymalna przyjemność z jazdy na koniu zazwyczaj kojarzona jest z okresem wiosennym lub letnim, gdzie można ubrać wyłącznie bluzę i kamizelkę ochronną. Zdarza się jednak, że konno porusza się również jesienią, bądź zimą, gdzie dni nie należą do najcieplejszych. Wówczas należy dobrać dla siebie odpowiednią odzież, która jednocześnie zadba o komfort termiczny jeźdźca, ale przy tym nie wpłynie na swobodę jego ruchów. Odpowiednim wyborem są kurtki jeździeckie. Są to produkty wykonywane, chociażby z nylonu, tkaniny softshell, polaru lub są pikowane. Każdy materiał jest oddychający, skutecznie chroni przed wiatrem i chłodem, a także zapewnia jeźdźcowi pełną swobodę ruchów. Damska i męska kurtka jeździecka posiada specjalny kołnierz, który dodatkowo chroni przed chłodniejszymi temperaturami. Niekrępującą ruchów, elegancką kurtkę zimową do jazdy konno, można skompletować z obuwiem termicznym, tym samym unikając przeziębienia czy dyskomfortu, który zraziłby do dalszej jazdy.

Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu jazda konna będzie sprawiała przyjemność bez względu na porę roku. Za około 200-300 złotych można kupić markową kurtkę, która nie tylko będzie dobrze się prezentowała, ale również zapewni odpowiednią wygodę nawet przy ujemnych temperaturach. Produkt zalecany jest zarówno do jazdy rekreacyjnej, treningów, jak i konkursów.