Czym charakteryzuje się materac z pianki?

Prawidłowy sen dorosłego człowieka powinien trwać około ośmiu godzin dziennie. Oznacza to, że jedną trzecią doby każdego dnia powinniśmy przesypiać, aby zapewnić sobie właściwą regenerację organizmu, która ma przełożenie nie tylko na nasze samopoczucie i koncentrację w trakcie dnia, ale także wpływa na nasze zdrowie.

Zalety materaca z pianki

dobre materace z piankiWysokiej jakości sen zapewniają nam odpowiednie warunki, jakie przygotujemy sobie dl spania. Okazuje się, że forma łóżka oraz jego szerokość mają podrzędne znaczenie, bowiem to jakość materaca wpływa bezpośrednio na efektywność naszego wypoczynku. Jeśli źle dobierzemy materac, możemy borykać się z dolegliwościami, takimi jak dyskomfort, uciążliwe bóle pleców, utrudnione zasypianie czy nawet trwałe skrzywienie kręgosłupa, prowadzące do wadliwej postawy. Zatem wybór materaca jest niezwykle ważny. Na rynku mamy wiele modeli, które różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. Dobre materace z pianki są jednym z najczęściej wybieranych modeli, jednak oprócz nieskomplikowanej konstrukcji wykonanej z pianki poliuretanowej znajdziemy również egzemplarze stworzone z pianki wysokoelastycznej lub termokurczliwej. Tego rodzaju materiał zwiększa swoją elastyczność pod wpływem temperatury, zatem doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając mu odpowiednią pozycję, co w efekcie przekłada się na zwiększony komfort snu i jego wyższą jakość. Z kolei pianka wysokoelastyczna charakteryzuje się jak sama nazwa wskazuje zwiększoną elastycznością, dlatego nie tylko podnosi komfort użytkowania, ale także wpływa na trwałość materaca i jego żywotność. Cechą materacy wykonanych z pianki jest lekkość i odpowiednia wentylacja, dlatego doskonale sprawdzą się u osób ceniących wygodę. To także doskonałe rozwiązanie dla alergików, bowiem w takim środowisku zdecydowanie mniej rozwijają się roztocza i wszelkiego rodzaju drobnoustroje. 

O tym, jak ważny jest prawidłowy sen możemy przekonać się zwłaszcza wtedy, gdy z różnych przyczyn nie możemy przespać zalecanych ośmiu godzin dziennie. Jedną z przyczyn może być niewygodny, źle dopasowany materac, który w nieprawidłowy sposób wspiera nasz kręgosłup, prowadząc do dyskomfortu czy nawet przewlekłych bóli pleców.