Czym jest agencja digital?

 

Rozwój Internetu zmusił nas do wprowadzenia wielu zmian, przede wszystkim w dziedzinie marketingu i reklamy. Nośniki tradycyjne zostały w dużej części zastąpione przez te cyfrowe, nakład pieniężny uległ drastycznym zmianom. To wszystko sprawiło, że musiały został utworzone nowe jednostki odpowiadające za tworzenie i nadzorowanie działań w Internecie. Jedną z takich jednostek jest między innymi agencja digital, która zajmuje się wieloma działaniami. Jakimi?

Więcej o agencji digital

agencja digitalZacznijmy może od informacji na temat działań prowadzonych przez wymienioną wyżej agencję, a także od polskiego odpowiednika angielskobrzmiącej nazwy. Otóż agencja digital znana jest w Polsce także pod nazwą agencja interaktywna, chociaż trzeba przyznać, że obie nazwy całkiem nieźle się w języku polskim zadomowiły. Jeśli chodzi natomiast o zakres działań planowanych, wykonywanych i nadzorowanych przez tego typu agencję, jest on dość różnorodny i właściwie w dużej mierze dopasowywany jest do potrzeb klienta, specyfiki jego firmy. Ta specyfika pozwala dopasować do firmy najlepszy model strategiczny, który po wdrożeniu ma szansę przynieść pożądane rezultaty. Są to jednak najczęściej działania z zakresu tworzenia pozytywnego wizerunku danej firmy, oczywiście za pomocą narzędzi dostępnych w Internecie. Agencja digital w większości przypadków jest również w stanie zastąpić agencję PR, gdyż również reaguje ona na zmiany tego wizerunku, szczególnie idące w złą stronę. Jak buduje się jednak ten wizerunek? Najważniejsze i jednocześnie największe sposoby to założenie profesjonalnej strony internetowej zoptymalizowanej pod SEO i wypozycjonowanie jej. Poza tym agencja digital musi również zmierzyć się ze stworzeniem całej kampanii reklamowej, odpowiadając na życzenia i klienta i realizując sukcesywnie jego założenia.

Jak widać agencja digital, zwana również agencją interaktywną ma pełne ręce roboty, jednak oczywiście wykonywane przez nią działania nadzoruje wiele osób specjalizujących się w różnych dziedzinach. Oprócz wymienionych wyżej zajmują się oni również hostingiem, SEM czy promowaniem kampanii reklamowych za pomocą mediów społecznościowych. Jeśli więc nasz biznes działa tylko i wyłącznie w Internecie, dobrze jest wybrać właśnie taką agencję właśnie.