Czym jest kreatyna?

Kreatyna jest związkiem chemicznym pochodzenia organicznego, który odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Wpływa bezpośrednio na funkcjonowanie ścięgien oraz mięśni ze względu na to, że wchodzi w ich skład. Z kolei sama kreatyna składa się z trzech aminokwasów, którymi są arginina, metionina oraz glicyna.

Jak przyjmować kreatynę – wybór producenta

kreatyna olimp sklepJako, że kreatyna odgrywa tak kluczową rolę w naszym życiu, jej niedobór może nieść ze sobą przykre konsekwencje. To ona bowiem stymuluje syntezę białek działając antykatabolicznie oraz anabolicznie. Oznacza to, że kreatyna skutecznie hamuje rozpad mięśni oraz wpływa na przyspieszenie ich budowy. Jak łatwo się domyślić to właśnie z tego powodu, po suplementację kreatyny sięgają głównie kulturyści, dzięki czemu nie tylko skuteczniej rozbudują masę mięśniową, ale również zwiększą swoją wytrzymałość podczas intensywnych ćwiczeń. A co za tym idzie, treningi będą mogły przybierać bardziej efektywny oraz dłuższy charakter. Jeśli chodzi o same rodzaje kreatyny, możemy spotkać ją pod różnymi postaciami. Z pewnością najpopularniejszy wśród nich jest monohydrat kreatyny, który stanowi jej podstawową oraz najprostszą formą. Cechuje się on wysoką przyswajalnością, a także anabolicznym działaniem. Na rynku spotkać możemy się również z produktami takimi jak: jabłczan kreatyny, chelat magnezowy kreatyny, azotan kreatyny, chlorowodorek kreatyny czy też orotan kreatyny. Wybór wśród dostępnych producentów jest przeogromny. Na szczególną uwagę z pewnością zasługuje kreatyna olimp sklep bowiem funkcjonuje już od wielu lat, zapewniając swoim klientom w pełni przebadane produkty.

Mimo, że kreatyna do niedawna kojarzona była z substancją szkodliwą, dziś wiemy jak niesłuszny był to osąd, szczególnie przez osoby nietrenujące. Jedynym ograniczeniem jest pora jej stosowania, nie powinniśmy zatem jej zażywać tuż przed treningiem, ze względu na potencjalną skłonność do upośledzenia działania cukrów.