Czym wyróżniają się akumulatory marine?

 

Każdy z nas, wyruszając w dłuższą podróż, wymaga od swojego pojazdu przede wszystkim niezawodności. Jak się jednak okazuje, na niezawodność pojazdu maja wpływ wszystkie jego podzespoły. Istotną rolę pełni w nim na przykład akumulator.

Czy akumulator Marine jest odpowiednio solidny?

dwufunkcyjne akumulatory marineKażdy, kto kiedyś wyruszył w dłuższa podróż samochodem wie, jak bardzo frustrujące jest, gdy nasze auto w najmniej spodziewanym momencie odmawia nam posłuszeństwa. Takie zdarzenia mogą mieć bardzo różne przyczyny, ale bardzo często są spowodowane przez słabej jakości fabryczny akumulator. Akumulatory elektrolitowe bowiem kompletnie nie nadają się do dłuższych podróży – są bowiem niezwykle wrażliwe na wstrząsy, na zmiany temperatur, co związane jest z tym, że nie posiadają zbyt solidnej obudowy. To sprawia, że elektrolit w nich się znajdujący znacznie szybciej przemarza co sprawia oczywiście, ze akumulator ten przestaje działać prawidłowo. Dodatkowo taki akumulator może  w każdej chwili się rozlać, co oznacza całkowite unieruchomienie auta. Aby zapobiegać wszystkim tym zdarzeniom, warto zakupić dwufunkcyjne akumulatory marine. Akumulatory z serii Marine, dzięki dwóm głównym cechom są bowiem świetnym wyborem w szcególnosći na dłuższa podróż gdyż dzięki nim nie będziemy narażeni na różnego rodzaju nieprzewidziane sytuacje. Po pierwsze, akumulatory te są wykonane  w technologii żelowej, co samo z  siebie jest gwarancją ich znacznie wyższej niezawodności oraz dużej odporności na niekorzystne warunki podczas podróży. O drugie zaś, akumulatory marine wyróżnia wzmocniona obudowa. To z koeli sprawia, że kompletnie nie robi wrażenia na nich nawet ekstremalnie niska temperatura, która w przypadku akumulatorów elektrolitowych jest gwarancją rozładowania akumulatora. Akumulatory z serii Marine mają także tą dużą zaletę, ze bez trudności znajdziemy je w wersjach dostosowanych do użycia w zupełnie różnych środkach transportu, od samochodów, poprzez łodzie, aż po wózki inwalidzkie. Dzięki temu z zalet takich akumulatorów może korzystać praktycznie każdy z nas.

Kiedy wyruszamy w  dłuższą podróż, niezmiernie ważne jest odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby w czasie podróży nie zabrakło nam źródła zasilania. W tym celu należy wymienić standardowy akumulator na bardziej nowoczesny odpowiednik.