Do czego wykorzystuje się daszki klinkierowe?

Wykończenia murowanych słupków w ogrodzeniach są zwykle wykonane z klinkieru, tworzywa ceramicznego, które jest materiałem niezwykle wytrzymałym i odpornym na czynniki zewnętrzne. Wykonane z niego daszki klinkierowe w stylowy sposób dopełnią wygląd ogrodzeń.

Zastosowanie daszków klinkierowych

daszek klinkierowyZ klinkieru wykonywane są zarówno cegły kominowe, kanalizacyjne i drogowe oraz różnego rodzaju kształtki, które mogą służyć jako płytki posadzkowe lub podokienne. Produkowany z niego daszek klinkierowy jest zwykle montowany na słupkach w ogrodzeniu, aby nadać im odpowiednio eleganckie wykończenie. Poza tym ich specjalny kształt sprawia, że woda spływa po nich błyskawicznie, nie pozostawiając zacieków. Natomiast to w jaki sposób skonstruowane są brzegi nie dopuszcza do tego, aby woda wpływała w powierzchnię murowaną słupka. Dzięki temu ogrodzenie nie niszczy się pod wpływem wody i przez dłuższy czas nie widać na nim upływającego czasu. Słupki o różnej szerokości wymagają różnego rozmiaru daszków. Wykonywane są do tego specjalne łączniki, które można umieszczać pomiędzy połówkami jednego daszka. Tak wykończone słupki ogrodzenia wyglądają dobrze zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Kolory w jakich występuje klinkier to głównie odcienie czerwonego i brązowego, ale możliwy jest zakup daszków w kolorze czarnym lub ciemnożółtym, złotym i białym. Dzięki temu słupki z cegły klinkierowej będą pasowały do każdego koloru ogrodzenia i domu.

Trwałe i ładnie prezentujące się ogrodzenie ze słupkami wymaga odpowiedniego ich wykończenia. Dzięki daszkom klinkierowym kolor każdego słupka będzie ochroniony przed wodą, która mogłaby doprowadzić do zniszczenia konstrukcji. W ten sposób ogrodzenie będzie się dobrze prezentować o każdej porze roku.