Do grodzenia działki wynająłem niedrogą koparkę

 

Kiedy wziąłem się za zrobienie ogrodzenia na działce to nie do końca zdawałem sobie sprawę z tego co mi będzie do tego zadania potrzebne. Postanowiłem zrobić ogrodzenie betonowe. Zamówiłem niezbędne płyty oraz słupki z dostawą na działkę i poprosiłem o pomoc dwóch kolegów. I zaczęły się schody, bo nie miałem pojęcia, że do tego wszystkiego potrzebna jest jeszcze koparka. Chociażby mała, ale taka, która potrafi zastąpić kilka par ludzkich rąk.

Wynajem koparki okazał się niezbędny

niedroga koparka - mławaZanim zaczęliśmy prace montażowe to byłem pewien, że spokojnie wszystko da się zrobić siłą własnych mięśni. No może i by się dało, gdyby nie to, że pod słupki też trzeba zrobić fundamenty. Trzeba więc do każdego słupka wykopać solidny metrowy dołek, w którym następnie można zalać słupek betonowy. Całe ogrodzenie z płyt betonowych jest bardzo ciężkie, więc trzeba naprawdę solidnie wkopać takie słupki. Od razu postanowiłem, że do kopania dołków pod słupki wynajmę kogoś z koparką. Okazało się, że taka usługa nie kosztuje wcale dużo. W moim mieście niedroga koparka – Mława kosztuje jakieś sto dwadzieścia złotych za godzinę pracy. A wykopanie tych słupków zajęło koparce niespełna godzinę pracy. Nie każdy właściciel koparki chciał z nią przyjechać na godzinę, ale znalazł się jeden znajomy właściciel mieszkający tuż obok mojej działki. Prawdę mówiąc pracę takiej koparki mógłbym zastąpić z kolegami, ale zajęłoby nam to cały dzień. A tutaj chwila moment i wszystko wykopane. Można było w tym samym dniu przejść do montowania ogrodzenia. To zajęło nam co prawda dwa dni, ale i tak ogradzaliśmy tylko dwa boki działki. Wynajęcie koparki w pewnych okolicznościach naprawdę jest niezbędne. Można zrobić pewne prace budowlane samemu, ale człowiek mógłby się zamęczyć. Tym czasem koparka wykona te prace bardzo niedrogo i bardzo szybko.

W każdym mieście można znaleźć usługi koparką. Ja znalazłem je nawet obok siebie, kiedy potrzebowałem na swojej działce zrobić ogrodzenie. Najpierw chciałem kopać sam doły pod słupki własnymi rękoma. Na szczęście w porę oprzytomniałem. Nie wiem jakbym sobie poradził z takimi pracami. A koparką te prace wykonano w niespełna godzinę. Samo wynajęcie koparki to też sprawy bardzo korzystne cenowo. Opłata za wynajem jest bardzo mała w stosunku do zakresu wykonywanych prac.