Do instalacji fotowoltaicznej zamówiłem ekspertyzę przeciwpożarową

Całkiem niedawno pomyślałem sobie, że produkowanie własnego prądu rzeczywiście może się opłacić. Wiele słyszałem na temat instalacji fotowoltaicznej, ale jakoś nie miałem do tego wcześniej przekonania. Teraz już wiem, że brak przekonania wynikał tylko z mojej niewiedzy na ten temat. Poczytałem trochę i wszystko dokładnie sobie policzyłem. Okazało się, że na własnym prądzie można sporo zaoszczędzić. Musiałem tylko znaleźć profesjonalną firmę montującą instalacje.

Ekspertyzę przeciwpożarową fotowoltaiki zleciłem niezależnemu rzeczoznawcy

ochrona przeciwpożarowa - fotowoltaika budynkuDzisiaj wiem już całkiem sporo na temat instalacji fotowoltaicznej, która zresztą na naszym domu jest już zainstalowana. Znalezienie firmy okazało się banalne, bo dzisiaj na co drugim płocie wiszą banery reklamujące firmy instalujące fotowoltaikę. O polecenie firmy zapytałem również sąsiadów, którzy już jakiś czas taką instalację mają na dachu swojego domu jednorodzinnego. Na instalację dostałem jeszcze dofinansowanie, więc wszystko okazało się jeszcze bardziej opłacalne, aniżeli myślałem. Firma, która wykonywała instalację, dokładnie poinstruowała mnie jak się z tym wszystkim obchodzić. Po głowie chodziła mi tylko ochrona przeciwpożarowa – fotowoltaika budynku wymaga stosownych ekspertyz przeciwpożarowych, ponieważ jest ona minielektrownią zamontowaną na dachu domu. Taką ekspertyzę wykonała dla mnie firma, która ją montowała. Ja jednak pomyślałem, żeby zamówić jeszcze dodatkową ekspertyzę u jakiegoś niezależnego rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Bardzo szybko znalazłem odpowiednią osobę, która skontrolowała stan instalacji fotowoltaicznej na naszym domu. I wszystko okazało się wykonane zgodnie ze sztuką i całkowicie bezpieczne dla konstrukcji dachu i całego domu. Teraz cała moja rodzina może korzystać z prądu wyprodukowanego z energii słonecznej.

Bardzo ważne było dla mnie to, żeby instalacja fotowoltaiki na budynku była całkowicie bezpieczna pod względem ochrony przeciwpożarowej. Nie mogłem pozwolić na chociażby najmniejsze ryzyko. Firma, która montowała u mnie taką instalację wykazała się rzetelnością i profesjonalizmem. Zostało to potwierdzone przez niezależnego rzeczoznawcę, u którego zamówiłem dodatkową ekspertyzę przeciwpożarową. Dzisiaj mam w domu darmowy i bezpieczny prąd.