Dobór optymalnej pianki nurkowej

 

Akcesoria do nurkowania powinny być dobrane w taki sposób, aby zapewnić jak największy komfort użytkownikowi. Jednym z istotniejszych elementów wyposażenia jest pianka nurkowa, która powinna zostać wykonana z dobrych jakościowo materiałów oraz z należytą starannością. Z tego powodu warto dowiedzieć się, na jakie kryteria należy zwrócić uwagę w momencie kupowania takiego wyposażenia. A także, jacy producenci oferują wysokiej jakości pianki.

Dobór najlepszej jakościowo pianki nurkowej

skuteczna pianka nurkowa waterproofNa bazie doświadczeń zdobywanych w zimnych wodach, zarówno Arktyki, jak i Antarktydy powstają innowacyjne skafandry nurkowe. Dobry jakościowo sprzęt powinien zostać stworzony z myślą o najbardziej wymagających nurkach. Jedną z istotnych cech dobrego wyposażenia jest idealne dopasowywanie się pianki w taki sposób, aby w żadnym stopniu nie krępowała naturalnych ruchów. Atutem mogą być wstawki ze stretch neoprenu znajdujące się w okolicach ramion i kolan, które doskonale sprawdzą się w czasie codziennego użytkowania. Dobrym wyborem będzie skuteczna pianka nurkowa waterproof. Została ona wyposażona w podwójne uszczelniane manszety znajdujące się na kostkach oraz na nadgarstkach. Powoduje to ograniczenie do minimum cyrkulacji wody w skafandrze, jak i jej wpływanie po wejściu do wody. Pomocny jest także specjalny kształt patki znajdującej się pod zamkiem, co również chroni przed powstawaniem nadmiernej cyrkulacji wody we wnętrzu pianki. Optymalnie dopasowana grubość będzie zapewniała komfort cieplny oraz bezpieczeństwo w czasie nurkowania. Ciekawym oraz innowacyjnym na rynku rozwiązaniem wydaje się kompas zintegrowany ze skafandrem, jak również dodatkowe zabezpieczenia, które chronią komputer przed zsunięciem się z ręki. Atutem jest zachowywanie się materiału niemal jak druga skóra, jak również specjalnie zaprojektowane wzornictwo dla kobiet, jak i mężczyzn.

Atutem dobrej jakościowo pianki do nurkowania mogą być między innymi podwójne szwy łączone na końcach. W ten sposób nic się nie strzępi, ani nie zadziera. Jednocześnie wielu klientów ceni brak zbędnych szwów znajdujących się w kroku, jak i pod pachami. Dzięki temu nic nas nie uwiera w czasie nurkowania i możemy się czuć w pełni komfortowo. Zaletą są także ukształtowane w sposób anatomiczny ramiona oraz nogawki, jak i dodatkowe uszczelnienia rękawów oraz nogawek.