Domowy ogród za szkłem

Natura jest bardzo ważną częścią naszego życia. Kontakt z przyrodą pozwala nam się wyciszyć, oderwać od codzienności i poprawić nasz stan emocjonalny. Co prawda nie zawsze mamy czas i możliwości na to, żeby wybrać się na spacer do parku i dodatkowo nie każdy z nas ma dostęp do własnego ogrodu, jednak można stworzyć namiastkę takich miejsc w swoim domu. Od wielu lat rośliny są bardzo ważnym elementem dekoracyjnym w naszych domach. Wybór roślin do wnętrz jest ogromny.

Rośliny zamknięte w słoiku

ogródek w słoikuUrządzając wnętrza naszych mieszkań koncentrujemy się przede wszystkim na dekoracjach, które ostatecznie decydują o charakterze naszego domu. Ważnym elementem dekoracyjnym są rośliny, które potrafią upiększyć wnętrze i wprowadzić do niego harmonię. Poza różnego rodzaju kwiatami w doniczkach, od jakiegoś czasu panuje moda na niezwykle efektowny ogródek w słoiku, który może mieć zarówno różne wielkości, jak i formy. Taki ogródek w słoiku można zakupić lub stworzyć od podstaw samemu. Jest on wspaniałą dekoracją i nie wymaga jakiejś specjalnej pielęgnacji. Co prawda wielkie słoje z roślinami potrafią kosztować nawet kilkaset złotych, jednak nie brakuje na nie chętnych. Ogrody w słoikach pięknie komponują się zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, jak i w bardziej klasycznych przestrzeniach. Można ustawiać je praktycznie wszędzie, jednak najbardziej reprezentacyjnym miejscem jest oczywiście salon. Dużym plusem jest to, że możemy wybierać nie tylko wielkość szklanych pojemników, w których znajdują się rośliny, ale też ich kształt. Do nowoczesnych wnętrz wybierane są zazwyczaj bardziej kanciaste słoje, natomiast w eleganckich wnętrzach spotkać możemy najczęściej okrągłe ogrody w słoikach. Nie ma na to jednak ostatecznej reguły. Każdy musi wybrać taki ogród w słoiku, który najbardziej będzie odpowiadał jego gustom.

Poza kwiatami w doniczkach, możemy w naszych wnętrzach wprowadzić też nieco inną formę roślinności. Od jakiegoś czasu niezwykle modne są ogrody w słoikach, które nie tylko pięknie się prezentują, ale też nie wymagają zbyt częstej i specjalnej pielęgnacji. Takie słoiki z roślinami można wykonać samemu, ale można też zakupić gotowe. Wybór jest ogromny. Wiele zależy od tego, czy zależy nam na zaoszczędzeniu czasu czy pieniędzy.