Działanie pulsoksymetru napalcowego

Staram się jak najbardziej dbać o mamę. Jest już starszą osobą, która często ma różne dolegliwości, którym trzeba szybko przeciwdziałać. Jestem jedynym dzieckiem mojej mamy, które nadal jest w Polsce i mieszka blisko niej, więc robię wszystko, by być przy niej wtedy, gdy tego potrzebuje. Ostatnio okazało się, ze do kilku innych chorób, zaczęły pojawiać się problemy z układem oddechowym.

Pulsoksymetr napalcowy do domu

pulsoksymetry napalcoweWiadomo, w dzisiejszych czasach tego typu schorzenia nie są czymś błahym i trzeba reagować od razu, gdy się zaczną one przytrafiać. Szczególnie, jeśli chodzi o osoby starsze, właśnie takie jak moja mama. Coraz częściej chodziłam z nią do lekarza i do szpitali, gdzie m.in. miała bardzo często sprawdzaną saturację krwi, czyli innymi słowy sprawdzano, jak dużo tlenu znajduje się w tej krwi. Takie udawanie się do lekarza wyłącznie po to, było dosyć uciążliwe. Dopytałam się jednak lekarza, czy można takie badania robić z domu i okazało się, że to jak najbardziej możliwe. Do tego potrzebne są pulsoksymetry napalcowe, czyli takie urządzenia, z których można skorzystać samu w zaciszu swojego domu, bez potrzeby interwencji lekarskiej. Od razu więc zaczęłam szukać takich urządzeń do kupienia i udało mi się je ostatecznie znaleźć. Lekarz mi jeszcze potwierdził, że wybrałam odpowiedni sprzęt, by w pełni móc mu zaufać w trakcie wykonywania badań mojej mamy, a przecież o to głównie chodziło.

To był cudowny zakup, który bronił się na całej linii. Zapewniał olbrzymią wygodę zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Komfort mojej babci bardzo mocno się podniósł dzięki temu, że była w stanie sama sobie sprawdzić tę saturację, kiedy tylko chciała. Cieszyła się, że mogła ograniczyć wizyty w szpitalu i ciągłe przesiadywanie u lekarzy.