Eleganckie panele podłogowe

Przez całe dotychczasowe życie mieszkałam w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych. W skrytości serca marzyłam, jednak, o zamieszkaniu we własnym domku, położonym gdzieś w okolicach lasu. I ku mojemu zaskoczeniu, udało mi się to marzenie zrealizować szybciej, niż myślałam. Właśnie jesteśmy na etapie wykańczania budynku, w którym zamieszkamy z mężem. Jest to nieduży, ale malowniczy dom, w pełni zaprojektowany przez nas.

Panele podłogowe w ciepłych barwach

panele podłogowe dąb naturalnyWiększość osób, które mieszkają w blokach lub kamieniach, chciałoby przenieść się do domu jednorodzinnego. Wiąże się to, bowiem, z zupełnie innym komfortem życia. Szczególnie wtedy, kiedy możemy zamieszkać w jakimś malowniczym, zielonym miejscu. My z mężem zdecydowaliśmy się na budowę domu dość szybko. Teraz wykańczany jest sam budynek i niedługo przystąpimy do aranżowania wnętrz. Kluczową decyzją był, między innymi, wybór podłogi oraz koloru ścian do poszczególnych pomieszczeń. Jak chodzi o podłogę, to zdecydowaliśmy się na elegancką klasykę. Zarówno w salonie, jak i innych pomieszczeniach, które nie są narażone na działanie wody, położony panele podłogowe dąb naturalny, które znacznie i ocieplą dość sporą przestrzeń domu. Naturalny dąb, bowiem, ma dość jasny odcień ciepłego brązu, delikatne wpadającego w pomarańcz. Zdecydowaliśmy się na założenie w naszym domu paneli, zamiast drewnianych desek, dlatego, że panele są o wiele bardziej odporne na zniszczenia i nie trzeba ich pielęgnować specjlistycznymi, nabłyszczającymi płytami. Wystarczy płyn do paneli z dobrym składem, żeby na dłużej zachować blask podłogi. Panele, które wybraliśmy, doskonale będą komponować się że stylem, w jakim urządzony będzie nasz cały dom. Jest to połączenie klasycznej elegancji z nowoczesnością. We wnętrzach dominować będzie drewno, z dębowymi panelami na podłodze na czele.

Dębowe panele podłogowe potrafią przybierać najróżniejsze odcienie. My do naszego domu zdecydowaliśmy się na klasyczną wersję naturalnego dębu, który, ze względu na nieco pomarańczowy odcień, wprowadza ciepło o przytomność do wnętrza. Sprawdza się to przede wszystkim w dużych przestrzeniach. A w naszym nowym domu tej przestrzeni nie zabraknie, w szczególności jak chodzi o salon. Panele umieścimy bowiem wszędzie tam, gdzie nie ma bezpośredniego narażenia na działanie wody.