Funkcje folii ogrodniczej

 

Folia ogrodnicza ma unikalną funkcję w ogrodzie. Zapewnia atrakcyjną ochronę, dzięki której rośliny mogą z łatwością rosnąć. Folia ogrodnicza jest dostępna w szerokiej gamie. Szerszy zakres kolorów obejmuje między innymi żółty, czerwony, pomarańczowy, różowy, jasnozielony i niebieski. Folia ma różne właściwości.

Rodzaje i zastosowania folii ogrodniczej

folia tunelowa ogrodniczaGdy klimat ogrodu jest wilgotny, wymagane jest, aby folia była cienka i słaba. Gdy klimat jest suchy, folia powinna być gruba i mocna. Folia jest dostępna w trzech klasach – gruba, wyjątkowo gruba i średnia. Materiał jest dostępny w różnych kształtach i rozmiarach. Folia ogrodnicza jest dostępna w dwóch głównych kategoriach. Pierwsza kategoria obejmuje folię nieprzylepną, a druga kategoria obejmuje folię samoprzylepną. Folię samoprzylepną można stosować do różnych celów w ogrodzie. Na przykład można go użyć do przykrycia narzędzi i tym podobnych, które nie nadają się do wystawienia na działanie warunków atmosferycznych. Ponadto do przykrycia rośliny w doniczce można użyć nieprzylepnej folii ogrodniczej. Jest to korzystne dla osób mieszkających w miejscach, w których nie ma światła słonecznego. Przylepną folię ogrodniczą można zastosować do pokrycia chwastów, niepożądanych liści lub roślin, które są w półcieniu. Klejąca folia tunelowa ogrodnicza może być również stosowana do przykrycia brudu lub gruzu wokół rośliny, a także jako bariera zapobiegająca zamoczeniu gleby. Folia ogrodnicza jest dostępna w postaci dużych rolek. Średnia rolka jest najczęściej używana przez ogrodników. Folia jest zwykle stosowana do pokrycia dużych obszarów, ale może być również stosowana do mniejszych obszarów. Można go użyć do pokrycia dużego obszaru i można go użyć do pokrycia większego obszaru niż inne alternatywy, takie jak folia aluminiowa lub strzępiony papier. Należy zauważyć, że folia służy przede wszystkim do pokrycia niewielkiej powierzchni. Istnieje wiele innych rodzajów alternatywnych folii.

W ogrodnictwie jednym z najlepszych materiałów do pokrycia dużych obszarów gleby jest folia ogrodnicza. Udowodniono, że zwiększa plon roślin rosnących na niewielkim obszarze. Folię ogrodniczą należy również stosować w połączeniu z innymi pokrowcami. Są one bardziej skuteczne w porównaniu z samym użyciem samej folii.