Gongi pomagają się wyciszyć

Większość z nas w dzisiejszych czasach jest bardzo mocno zabiegana. W tym codziennym pędzie tracimy czasami poczucie sensu życia. Stąd pojawiło się tak duże zainteresowanie duchowością. I nie chodzi tutaj o szukanie idealnej dla siebie religii. Ludzie raczej dążą do tego, żeby odnaleźć siebie i móc zacząć żyć w harmonii z samym sobą i całym światem. Rośnie więc popularność jogi, a także różnych innych form medytacji, które łączą nasze ciało z duchem i pomagają się wyciszyć. 

Koncerty tybetańskich gongów 

gongi tybetańskieMówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Jak nigdy wcześniej w dzisiejszych czasach zaczęliśmy zwracać na to uwagę, zdając sobie sprawę z tego, jak mocno nasze samopoczucie psychiczne wpływa na nasz stan zdrowia. A obecnie jesteśmy mocno narażeni na stres, w końcu żyjemy w ciągłym biegu. Coraz więcej osób szuka więc różnych możliwości wyciszenia się. Są one bezpośrednio połączone z rozwojem duchowym i często korzystają z wiedzy najstarszej kultury naszego świata, a mianowicie z Dalekiego Wschodu. To z tamtą przyszła do nas tak modna joga czy różne formy medytacji. W wielu miejscach relaksacji pojawiają się gongi tybetańskie, które zaliczają się do alternatywnych metod leczenia muzyką. Podobno gongi po uderzeniu wibrują na tej samej częstotliwości co ludzka energia w stanie harmonii. Dlatego wprowadzając nas w błogostan, takie terapie pomagają naszemu ciało w regeneracji. Nie od dziś wiadomo, że wiele chorób wywołanych jest przez nas zły stan psychiczny. W wielu miejscach w Polsce odbywają się całe koncerty z gongami tybetańskimi. Prowadzą je wykwalifikowane osoby, które często pochodzą z jakiś krajów wschodnich. Trzeba bowiem wiedzieć, w jaki sposób uderzyć w gong, żeby wprawić go w odpowiednie wibracje. Same gongi mają różne wielkości, ale wszystkie kształtem przypominają duże talerze, zawieszone na specjalnym stelażu. 

Medytacja staje się coraz popularniejszym sposobem wyciszania się w dzisiejszych czasach. Przybiera ona różne formy. Możemy bowiem medytować w ciszy w domu, albo wybrać się na jogę. Są tez dostępne inne, alternatywne sposoby relaksacyjne. Jednym z ciekawszych są koncerty gongów tybetańskich. Dźwięk tego prostego instrumentu podobno wprowadza do naszego ciała odpowiednią harmonię energetyczną.