Imitacja cegły na ścianę do samodzielnego montażu

W nowoczesnych wnętrzach mile widziane są okładziny ścienne, które zapewniają niebanalny wygląd murom. Bardzo modne są imitacje cegły lub naturalnych kamieni. Takie dekoracyjne elementy wykończeniowe domów i mieszkań można w prosty sposób samemu położyć na płaszczyźnie ściany. Co trzeba zrobić, by wykonać ciekawą aranżację z imitacją ceglanych ścian? Przede wszystkim powierzchnia przed położeniem płytek powinna być gładka i odpowiednio przygotowana.

Płytki ścienne naśladujące cegłówkę

imitacja cegły na ścianęPłytki ścienne naśladujące naturalną cegłówkę są hitem, jeśli chodzi o trendy w wystroju wnętrz. Ich uniwersalny charakter sprawia, że tego typu okładziny staną się idealną ozdobą do apartamentów na wynajem, gdzie liczy się estetyczne wykonanie i nowatorskie pomysły. W pomieszczeniach mieszkalnych, w domach można z łatwością samemu wykonać takie ceglane aranżacje. Pięknie wygląda imitacja cegły na ścianę w nowoczesnych apartamentach. Nie trzeba kłaść płytek na wszystkich ścianach. Wystarczy ozdobić nimi jedną lub dwie powierzchnie, a pozostałe pokryć gładkim tynkiem i pomalować na dowolny kolor. Ścienne kompozycje ze sztucznej cegły są bardzo modne. Wynika to z faktu, iż dawne materiały budowlane i wykończeniowe wracają do łask. Ceglane powierzchnie mają wiele dobrych stron. Są trwałe i nie widać na nich brudu tak, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych, gładkich malowanych lub tynkowanych ścian. Położenie tego typu okładzin w mieszkaniu nie wymaga specjalistycznej ekipy. Przy dobrze zabezpieczonym i przygotowanym podłożu każdy rodzaj płyt ceglanych będzie się dobrze trzymał. Do klejenia płyt imitujących cegłę ścienną, stosuje się specjalne kleje. Ta czynność jest na tyle prosta, że nawet amator budownictwa, poradzi sobie z klejeniem do okładzin ceglanych. Płytki wpisują się w nowoczesne wnętrza oraz w stylowe przestrzenie.

Nowocześnie urządzone wnętrza wykorzystują sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich są okładziny ścienne naśladujące wygląd cegłówek. Dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej. Można kupić płytki w naturalnych barwach lub naśladujące cegłówkę pomalowaną na biało lub inny kolor. Imitacja dawnych materiałów budowlanych nadaje wnętrzom oryginalny i ciekawy wygląd. Niewątpliwą zaletą płytek jest łatwy montaż i utrzymanie czystości na ścianach.