Jak dbać o swoje auto?

Właściciel samochodu powinien dbać o swój pojazd. Wiele osób ogranicza się do koniecznych napraw w serwisie czy warsztacie oraz myje swój samochód od święta, używając węża ogrodowego i mokrej szmatki. Nie uda się uzyskać zadowalającego efektu, ograniczając się do samodzielnej pielęgnacji auta i używając środków czystości z supermarketu.

Co to jest auto spa?

auto spa PoznańKierowcom zdarza się korzystać z myjni samoobsługowej, w której za opłatą można przez kilka minut korzystać ze specjalistycznego sprzętu, w tym myjek ciśnieniowych. Niektórzy sądzą, że jest to najlepsze rozwiązanie i nie trzeba płacić nikomu za profesjonalne czyszczenie samochodu. Jednak w magazynach dla fanów motoryzacji i na dedykowanych stronach internetowych coraz częściej przewija się temat auto spa Poznań i inne duże miasta to miejsca, gdzie znajdziemy fachowców wykonujących taką usługę. Polega ona na kompleksowym oczyszczeniu, renowacji i konserwacji pojazdu przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu i środków. Klient może wybrać, czy chce czyścić samochód na zewnątrz, wewnątrz, czy połączyć obie te usługi. Jeśli zdecyduje się tylko na tzw. detailing zewnętrzny, regeneracji zostaną poddane powłoka lakiernicza, koła, szyby oraz elementy chromowane. Pracownicy takiego spa dla samochodów najpierw dokładnie oczyszczą karoserię z brudu i zanieczyszczeń, a następnie wypolerują lakier, aby usunąć wszelkie rysy i niedoskonałości. Na koniec zabezpieczą wszystko ochronną warstwą wosku. Różnicę po zabiegach można dostrzec gołym okiem.

Jeśli chcemy kompleksowo zadbać o nasze auto, powinniśmy skorzystać z usługi zwanej potocznie „spa dla samochodów”. Co prawda nasz samochód nie wróci z niej zrelaksowany i odprężony, ale będzie dokładnie wyczyszczony, wypolerowany i zabezpieczony na następne tygodnie użytkowania.