Jak dojechać do Barcelońskiego lotniska?

Lotnisko El Prat to głowne lotnisko Barcelony oraz drugie co do wielkości lotnisko w Hiszpanii. Rocznie obsługuje około 50 milionów pasażerów, co plasuje je w czołowej dziesiątce lotnisk na świecie. Leży około 12 km od centrum miasta i jest wspaniale skomunikowane z lotniskiem znajdującym się na przedmieściach, co powoduje, że każdy pownien znaleśc idelany dla siebie środek transportu.

Jak wybrać odpowiedni środek transferu na lotnisko?

transfer do el pratJak na duże miasto przystalo, władze zadbały o to, aby podrózni mieli dużo możliwości na transfer do el Prat. Jest to podyktowane nie tylko dbałością o komfort podróżnych ale również koniecznością wytworzenia odpowiedniej przepustowości dla portu lotniczego. Obecnie, na przejazd z centrum do lotniska, wystarczy zarazerwować ok 50-60 minut, aby bez stresowo i spokojnie pokonać trasę, bez obawy, że spóźnimy sie na samolot. Do wyboru mamy kilka środków lokomocji. Pierwszym z nich są taxówki. Charakterystycznie pomalowane czarne auta z żółtymi drzwiami zabiorą nas do centrum w około 25 minut za 30 euro. Kolejnym rozwiązanie jest transport publiczny.Do obu terminali dojeżdzają podmiejskie autobusy co około 15-20 minut. Linia nr 46, lub nocne linie N17 i N16 zabiorą nas z Placa d’Espanya za 2,15 euro. Bardzo szybkim i komfortowym środkiem transportu, o ile nie mamy wiele bagażu, jest pociąg, którego stacja znajduje się przy terminalu nr 2. Korzystając z usług przewoźnika Renfe, dostaniemy się na lotnisko linią R2 w ciągu około 25 minut i ceny 2.1 euro. Szybką i wygodną opcją jest skorzystanie z prywatnego transportu autobusowego. Najpopularniejszym wyborem podróżnych jest Aerobus, który dojeżdża na oba terminale z Placu Catalunya czyli samego serca miasta. Cena wynosi 5,9 euro w jedną lub 10,20 w obie strony. Do dyspozycji mamy również metro, linii L9. Warto jednak pamietać, że musimy wykupić specjalny bilet na tą trasę, gdyż miejskie bilety tu nie obowiązują. 

Jak widać, do wyboru, do koloru. Możemy dostosować środek transferu na lotnisko wg swoich preferencji, czasu, oraz budżetu. Godzinne okienko powinno nam spokojnie wystarczyć, aby przebyć ten dystans bez pospiechu. Aby zminimalizować ryzyko spoźnienia się na samolot, praktycznie do zera, polecam sprawdzić rozkłady jazdy przewoźnika, z którego usług chcemy skorzytać.