Jak prawidłowo suszyć ręce?

W obecnych czasach większą uwagę niż kiedyś przykładamy do utrzymywania właściwej higieny, zwłaszcza jeżeli chodzi o nasze dłonie. To właśnie one bowiem są głównym źródłem zakażenie różnymi wirusami czy bakteriami. Kluczowe jest wiec nie tylko dokładne umycie rąk, ale również ich wysuszenie, najlepiej przy pomocy elektrycznych suszarek.

Zalety kieszeniowej suszarki do rąk

suszarka do rąk kieszeniowaKażdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest utrzymywanie właściwej higieny, a zwłaszcza higieny dłoni. Myć ręce powinniśmy za każdym razem po skorzystaniu z toalety, po zabawie z psem, czy przed jedzeniem. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że równie ważne co właściwe mycie rąk jest ich dokładne osuszanie. Dobrze umyte, ale źle osuszane ręce są bowiem bardzo dobrym siedliskiem do rozwoju bakterii i wirusów, ze względu na to, że zarazki uwielbiają wilgotne środowisko. We właściwym osuszaniu dłoni może nam pomóc suszarka do rąk kieszeniowa. Z podobnymi urządzeniami mogliśmy spotkać się dotychczas w galeriach handlowych, gdzie są montowane w tamtejszych toaletach. Do suszenia rąk urządzenia te wykorzystują suche, ogrzane powietrze, na nieco podobnej zasadzie jak suszarki do włosów. Suszarki do rąk są dostępne w kilku różnych rodzajach, różniących się przede wszystkim sposobem ich konstrukcji. Bardzo popularne są suszarki kieszeniowe, gdzie ręce osusza się wkładając ręce do specjalnej „kieszeni”. Dzięki temu suszenie przebiega szybciej niż w innych suszarkach, gdyż ciepłe powietrze jest bardziej skoncentrowane na dłoniach niż w innych suszarkach do rąk. Suszarki do dłoni mogą uruchamiać się albo automatycznie, dzięki czujnikowi ruchu, lub za pomocą przycisku. Można ich używać zarówno w galeriach handlowych, w miejscach pracy, jak również w domach prywatnych. Warto podkreślić, że suszarki do rąk są znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż na przykład ręczniki papierowe, których trzeba zużyć bardzo dużą ilość, aby dokładnie osuszyć ręce. Używając suszarek do rąk, oszczędzamy więc środowisko.

W obecnych czasach uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest zachowanie właściwej higieny, zwłaszcza dłoni. Nie mniej ważne niż mycie dłoni jest jednak także ich dokładne osuszenie, gdyż tylko sucha skóra dłoni zapobiega rozwojowi bakterii i wirusów. Aby lepiej i bardziej ekonomicznie suszyć dłonie, warto korzystać z elektronicznych suszarek.