Jak rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką skałkową?

Aktualnie jednym z ciekawszych sportów do wyboru jest bez wątpienia wspinaczka skałkowa. Sport ten jest w ostatnim czasie niebywale popularny i coraz więcej ludzi decyduje się go uprawiać. Zanim jednak zainteresowane osoby zaczną trenować ten ciekawy sport, to warto wcześniej odpowiednio się do niego przygotować. Trenowanie wspinaczki skałkowej nie jest proste i wymaga odpowiednich umiejętności. Jak zatem zacząć trenować wspinaczkę skałkową od podstaw?

Ukończenie przyśpieszonego kursu wspinaczki skalnej

przyśpieszony kurs wspinaczki skalnejKażdy kto myśli o tym, by szybko zacząć trenować wspinaczkę skałkową, powinien już na samym początku zapisać się na specjalistyczny kurs przygotowawczy. Zanim jednak taka osoba zapisze się na kurs wspinaczkowy, to warto wcześniej wybrać się jeszcze na specjalną sztuczną ściankę. W każdym mieście znajduje się przynajmniej jedno takie miejsc, gdzie pod pełną asekuracją można trenować wspinaczkę. Wówczas taka zainteresowana osoba może wspinać się pod pełnym zabezpieczeniem i czujnym okiem pracowników takiego obiektu. Tym sposobem można określić swoje początkowe umiejętności i sprawdzić, czy nie mamy lęku wysokości. Jeśli stwierdzimy, że lęk wysokości nie jest nam straszny, to następnym krokiem powinien być specjalny kurs. Przyśpieszony kurs wspinaczki skalnej możemy ukończyć w kilka dni. Takie kursy są organizowane przez szkoły wspinaczkowe i trwają z reguły w okolicy od sześciu do maksymalnie ośmiu dni. Wiele jednak tutaj zależy od tego, jaki tryb nauczania dla siebie wybierzemy. Oczywistym jest tutaj fakt, że wiele osób nie może przychodzić regularnie na takie szklenie wspinaczkowe każdego dnia i będzie to im koligowało z licznymi obowiązkami. Z tego powodu organizatorzy takich szkoleń wspinaczkowych wychodzą na przeciw swoim kursantom i oferują im najróżniejsze udogodnienia. Ile zatem będzie kosztowało odbycie takiego podstawowego kursu wspinaczkowego?

Zapisując się na wybrany kurs wspinaczkowy musimy liczyć się z wydatkiem w okolicy tysiąca złotych. Dokładna cena zależy jednak od konkretnej szkoły i wybranego miasta. Zazwyczaj kursy wspinaczkowe odbywające się w dużych miastach mogą być nieznacznie droższe ze względu na duże zainteresowanie. Warto jednak śledzić te kwestie na bieżąco i czekać na jakieś promocje.