Jak skutecznie zabezpieczyć paczkę wypełniaczem

Przygotowanie paczki do wysyłki jest z pozoru prostą sprawą. Wydawałoby się, że wystarczy karton, szary papier, sznurek, taśma klejąca i w zasadzie mamy paczkę spakowaną. Problem zaczyna się wtedy, kiedy nie możemy znaleźć kartonu czy pudła w idealnym rozmiarze pakowanej rzeczy lub kiedy mamy do zapakowania kilka drobnych przedmiotów, które nie powinny się przemieszczać w pudle.

Z czego można wykonać wypełniacz do paczki

wypełniacz paczekPrzy ilościach paczek jakie dziennie przewożone są przez firmy kurierskie nie można się łudzić, że z każdą z nich kurier będzie się obchodził ostrożnie i z namaszczeniem dostarczał w stanie nienaruszonym adresatowi. W naszym własnym interesie jest odpowiednie zabezpieczenie paczki w taki sposób, żeby jej zawartość w stanie nienaruszonym dotarła do odbiorcy. W przypadku przedmiotów niewielkich rozmiarów pomocne będą koperty bąbelkowe, występujące w różnych rozmiarach, które dość skutecznie chronią przed uszkodzeniami. Jednak jeżeli mamy do przesłania coś większego musimy skorzystać z klasycznego pudła kartonowego. Może to być dowolny karton po czymkolwiek byle był mocny i odpowiednio zabezpieczony. Jeżeli jest większy niż potrzebujemy, w uzupełnieniu paczki pomoże nam wypełniacz paczek, z których najpopularniejszym będzie chyba folia bąbelkowa. Jeżeli jednak nie posiadamy takiej folii, może nim być zgnieciona gazeta lub wytłaczanki na jajka. Szczególnie te ostatnie doskonale spełniają się w roli wypełniacza gdyż z racji swojej docelowej funkcji są odporne na zgniatanie. Takim wypełniaczem może w zasadzie być wszystko co pomoże nam zabezpieczyć przesyłkę a nie wpłynie znacząco na zwiększenie wagi paczki a tym samym nie zwiększy opłaty za przesyłkę. Ze szczególną dbałością należy podejść do przesyłek zawierających szklane przedmioty, o których uszkodzenie znacznie łatwiej niż jakichkolwiek innych. Tego rodzaju paczki powinny być dodatkowo opieczętowane naklejkami informującymi o szklanej zawartości.

Wypełniaczem do paczek może być praktycznie wszystko: styropianowe kulki, ścinki papierowe na przykład z niszczarki do papieru, kartonowe paski, odpadki z produkcji wkładek do butów, elementy wykonane z pianki czy papier makulaturowy. Jeżeli wysyłamy duże różnych przesyłek w związku na przykład z prowadzoną działalnością możemy zakupić takie wypełniacze na kilogramy.