Jakie buty wybrać w góry?

Jednym z najpiękniejszych miejsc w które możemy się wybrać to nasze ojczyste Tatry, które swoją wielkością i niedostępnością powalają na kolana. To niebywałe piękne które rozpościera się wzdłuż swojego pasma, otaczające okoliczne miejscowości. To właśnie tam w nasze ojczyste Tatry każdego roku przybywają setki spragnionych turystów którzy chcą poczuć zew wyzwania i wspiąć się na najwyższy szczyt jakim są Rysy.

Odpowiedni ubiór na górski szlak – co zabrać?

buty w góry - latoJednak zanim wyrwiemy się z plecakiem na plecach w drogę trzeba pomyśleć co ze sobą zabrać w tak wymagającą podróż. Otóż wspinając się na nasze wielkie Rysy, które są najwyższym szczytem w kraju powinniśmy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim ubiorze. Tutaj nie ma miejsca na najmniejsze kompromisy, chodzi przecież o bezpieczeństwo na szlaku. Nikt nie chce przecież interwencji ratowników górskich, którzy i tak z pewnością mają pełne ręce roboty. Zatem jak w Rysy to powinniśmy raczej wybrać lato, zanim jednak przystąpimy do planowania to rzecz najważniejsza – buty. Odpowiednie buty w góry – lato będą inne niż te które powinniśmy założyć w zimie. Tutaj istotny jest ich wykonanie. Te zimowe będą z pewnością bardzie ocieplone a to przecież w lecie może nam tylko utrudnić podróż. W lecie istotnym elementem jest to żeby buty były oczywiście solidne i trwałe jednak też lepiej dla naszych stóp żeby były lżejsze i nie przegrzewała się nam w nich tak noga. Dlatego warto w tym celu mieć dwie pary już wcześniej, jeśli kochamy góry a skoro planujemy wybrać się w Rysy to na pewno tak jest. To warto zakupić dwie pary butów, nie muszą być to najdroższe opcje ale na pewno też nie można kupić jakiś złej jakości, gdyż może się to zemścić w późniejszym czasie. Wbrew pozorom na pierwszy rzut oka można wiele przeoczyć ale tak na prawdę wiele butów może pokazać swoje wady dopiero po kilkugodzinnym marszu w trudnych i wymagających warunkach.

Dlatego przed zakupem warto też sprawdzić ich wodoodporność, to kwestia bardzo istotna, w razie deszczu będziemy narażeni na chodzenie w wielkich kałużach i trudnych warunkach atmosferycznych. To może w szybkim tempie sprawić że nasze buciki przemokną a dobrze wiemy że mokry but to nie jest dobra wróżba. I powinniśmy zrobić wszystko by takiej sytuacji uniknąć.