Jakie drzwi płytowe wybrać?

 

Drzwi płytowe są niejako spokrewnione z innym typem drzwi, jakimi są drzwi z litego drewna. Ich podobieństwo leży głównie po stronie podobnego wyglądu jednych i drugich modeli, jednak różnią się konstrukcją, drewnem, które zostało do ich stworzenia wykorzystane i ramą z MDF. To wszystko sprawia, że drzwi płytowe są tańszymi i równie estetycznymi zamiennikami drzwi z litego drewna.

Zalety drzwi płytowych

drzwi płytowe koloryWielu producentów, również tych, którzy produkują drzwi, które sprzedają tylko w Internecie, produkuje wiele drzwi płytowych o różnych kolorach. Nie potrzeba wiele czasu, by przekonać się, ile barw mogą mieć drzwi płytowe kolory, w jakich się najczęściej się je spotyka są bardzo zbliżone do kolorów drzwi wykonanych z litego drewna, więc nie sposób pomylić się, będąc w sklepie. By dowiedzieć się, które z nich jest, które bez spoglądania na nazwę, wystarczy przeczytać ich parametry. Drzwi płytowe będą zawsze przykryte warstwą drewnopodobną. To dzięki płycie HDF te drzwi są o wiele tańsze i lżejsze od drzwi z litego drewna. Na szczęście, decydując się na płytowe drzwi można liczyć na to, że dostanie się je w wybranym kolorze, który będzie tak dokładnie imitował prawdziwe dębowe lub akacjowe drzwi. W ten sposób można zamontować we wszystkich pokojach drzwi, które nie będą zbyt drogie, a za to będą idealnie do siebie pasowały. Będzie to uwieńczenie całego wystroju mieszkania.

Wielu młodych ludzi zauważa, że do ich mieszkania w bloku nie trzeba kupować solidnych drzwi przeznaczonych tylko do zamontowania na zewnątrz, bo ich mieszkania są położone wewnątrz budynku, czy nie dosięgną go zmienne warunki pogodowe. To sprawia, że decydują się na równie piękne drzwi płytowe, które można bardzo łatwo dopasować do innych drzwi znajdujących się wewnątrz mieszkania i że dzięki temu można za jednym razem kupić potrzebne drzwi.