Jakie pessary położnicze są dostępne na rynku?

Czas oczekiwania na dziecko jest przesłonięty wieloma czynnikami. Zmiany we wczesnych, a czasem późnych stadiach, bóle nóg i pleców, bezsenność, zmiany w postrzeganiu smaków i zapachów – organizm każdej kobiety indywidualnie reaguje na nowy stan, a uśmiechnięte matki są częściej widywane w telewizji niż w prawdziwym życiu. Czasami ciąży towarzyszą poważniejsze problemy – groźba przerwania ciąży. I w tym czasie potrzebny właśnie będzie pessar położniczy.

Rodzaje i zastosowanie pessarów położniczych

pessar kostkowy w atrakcyjnej cenieWcześniej zaproponowano kobiecie udanie się do szpitala, gdzie musiała stale znajdować się w pozycji poziomej, co zmniejszało aktywność fizyczną i negatywnie wpływało na rozwój płodu. Wynalezienie silikonowego pessara położniczego pozwala przyszłej matce żyć jak zwykle i nie spędzać całego trymestru w szpitalu. Urządzenie przeznaczone do odciążenia szyjki macicy, pęcherza moczowego i dolnej części odbytnicy przez płód – macicę ciężarną. Pessar silikonowy może być wykonany w formie pierścienia lub kilku pierścieni o różnych średnicach, połączonych w jedną całość, jest on reprezentowany przez zakres rozmiarów, a lekarz dobiera wzór w zależności od stanu kobiety, obrazu klinicznego i rozmiaru wewnętrznego kobiety. Oprócz pessara pierścieniowego wyróżniamy także pessar kostkowy W atrakcyjnej cenie otrzymamy takie produkty w dobrych sklepach medycznych. Ogólnie to pessar występuje w kilkunastu rozmiarach, które różnią się średnicą zewnętrzną, wysokością krzywizny i średnicą wewnętrzną. Jak widać, kryteriów wyboru jest wystarczająco dużo. Im poważniejsze naruszenia, tym wyższe modele mają zwiększoną wysokość krzywizny. Silikon jest idealnym materiałem do wykonania urządzenia – ten sztuczny materiał jest miękki i elastyczny, nie uszkadza tkanek miękkich, jest łatwy w pielęgnacji, a przede wszystkim jest hipoalergiczny.

Pessar stosuje się w przypadku ciąż mnogich, u kobiet z niewydolnością szyjki macicy, a także w przypadku, jeśli szyjka macicy jest skrócona, zmiękczona przed terminem porodu. Jest potrzebny również wtedy, gdy głowa płodu, osadzona segmentem w miednicy małej, wywiera zwiększony nacisk na szyjkę macicy i pęcherz moczowy. Pessary stosuje się nie tylko w okresie ciąży, kiedy kobieta jest zagrożona przedwczesnym porodem, ale też w celach leczniczych w przypadku nietrzymania moczu.