Jakie powinny być odpowiednie drabiny magazynowe?

 

Drabina w magazynie jest stanowczo niezbędnym elementem wyposażenia. Najczęściej okazuje się przydatna nie tylko w halach wysokiego składowania, ale także tam, gdzie mamy do czynienia z niższymi półkami. Jak powinny być skonstruowane oraz z czego wykonane odpowiednie drabiny, aby zagwarantować bezpieczeństwo pracownikom ich używających?

Aluminiowe drabiny do magazynu

drabiny magazynoweDzisiaj najbardziej popularnym rozwiązaniem wśród tego rodzaju konstrukcji są drabiny magazynowe wykonane z aluminium. Skonstruowane z tego materiału rozwiązania posiadają bardzo wiele zalet, przez co są chętnie stosowane w wielu miejscach. Przede wszystkim ich cena nie jest wygórowana. Za niewielkie pieniądze można kupić całkiem tanią drabinę, która będzie wyróżniać się bardzo dobrymi cechami technicznymi. Sztywne aluminium wykorzystane do produkcji zapewnia stabilność całego układu, a co za tym idzie także bezpieczeństwo osoby, która z niego korzysta. Stopnie umożliwiające użytkownikowi korzystanie z drabiny najczęściej są perforowane, czyli ich powierzchnia jest chropowata. Taki zabieg jest celowy i sprawia, że stopnie stają się antypoślizgowe, dzięki czemu używanie drabiny jest bezpieczne nawet w złych warunkach atmosferycznych. Oznacza to, że wysokiej jakości drabiny mogą być wykorzystywane w magazynach wewnętrznych oraz na składowiskach otwartych znajdujących się pod gołym niebem.

Oprócz klasycznej, rozkładanej drabiny w ofercie producentów znajdują się także inne rozwiązania – np. drabiny przesuwne stosowane w magazynach wysokiego składowania. To na jaką konstrukcję zdecyduje się właściciel zakładu zależy jedynie od tego, jak często pracownicy muszą z niej korzystać oraz na jaką wysokość muszą umożliwiać wejście. Najważniejsze jednak, by posiadała ona niezbędne atesty bezpieczeństwa.