Jakie światełka na choinkę wybrać?

W święta piękną dekoracją drzewka stanowią lampki choinkowe. Wybierając je oczekujemy, że posłużą nam one przez kilka lat. Asortyment w sklepach w czasie świąt jest ogromny, więc warto dowiedzieć się, które z nich są najlepsze i będą zakupem na wiele lat. Światełka LED cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ich jakość oraz trwałość.

Długowieczne oświetlenie choinki

oświetlenie choinkowe ledPrzed kupnem warto zwrócić uwagę na konkretne parametry oraz rodzaj produktu, który będzie decydował czy dane lampki mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Oświetlenie choinkowe LED wewnętrzne musi posiadać odpowiedni atest, ponieważ w tym wypadku najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zewnętrze natomiast powinny mieć dużą wytrzymałość oraz odporność na zmienne warunki atmosferyczne takie jak duża wilgoć i niskie temperatury. Systematycznie zyskują one na popularności i rywalizują z produktami tradycyjnymi. Wybiera się je ze względu na ich bardzo długą żywotność – raz kupione mogą służyć nam przez wiele lat bez zmian w intensywności świecenia. Są one również energooszczędne co ma ogromne znaczenie dla tych, którzy bogato przyozdabiają dom w inne elementy oświetleniowe. Jeżeli jednak nadal uważamy, że rachunki są za wysokie to można zdecydować się na lampki LED-owe, które zasilane są na baterię. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba martwić się o umiejscowienie choinki blisko kontaktu – może ona stanąć w każdym miejscu w domu. Tego typu lampki często mają możliwość sterowania zdalnego, które odbywa się za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Można je zakupić w kolorze białym, żółtym, czerwonym, niebieskim, ale najczęściej wybiera się te różnokolorowe. Również wybór kształtów jest szeroki – oprócz tradycyjnego wyglądu mogą imitować świeczki, sople lodu, płatki śniegu czy też gwiazdy. W sklepach

Zakup takich ledowych lampek na choinkę zwróci się pod postacią mniejszych rachunków za energię elektryczną. Są one również bezpieczne, ponieważ nie dochodzi do ich nagrzewania – zawsze warto sprawdzić czy dany model przez nas wybrany posiada odpowiednie atesty i oznaczenie CE. Mówi to o tym, że przeszły one wszelkie procedury bezpieczeństwa. Zarówno wielokolorowe, jak i jednokolorowe lampki będą stanowiły piękną ozdobę świątecznej choinki.