Kiedy przyda się masażer karku?

Wielogodzinna praca przed ekranem komputera lub inne formy pracy siedzącej mogą wymuszać na naszym kręgosłupie nienaturalne pozycje. Wszystkie kręgi wymagają właściwego podparcia i odpowiedniej pozycji. Jeśli jest ona zachwiana – buntują się i odczuwamy przykre dolegliwości bólowe całego kręgosłupa. Istnieją jednak sposoby, by skutecznie rozluźnić kark.

Skuteczna pomoc dla karku

masażery karkuJeśli nie mamy pomysłu na to, jak w zabieganym tygodniu znaleźć chwile relaksu dla spiętych mięśni i całego kręgosłupa, to warto pomyśleć o alternatywnych metodach odprężenia ciała. Pozycja siedząca w pracy wymusza nienaturalne ułożenie kręgów, a więc z czasem zaczynamy odczuwać uporczywe dolegliwości bólowe. Fizjoterapeuci zalecają w takiej sytuacji pomocne masażery karku. Są to urządzenia, które pomagają zwalczyć nieprzyjemne napięcie w okolicy kręgów szyjnych. Posiadają one kilka trybów pracy, dzięki czemu z powodzeniem dostosujemy je do swoich indywidualnych preferencji. Wyposażone są w ergonomiczne wypustki, które pod wpływem pracy urządzenia przesuwają się po całym masowanym obszarze. Pomaga to rozluźnić wszystkie mięśnie i usunąć nieprzyjemne zesztywnienie. Do wyboru są warianty manualne oraz automatyczne działające na akumulator. Manualny masażer to z pewnością mniejszy wydatek, a także przejaw troski o środowisko. Dzięki temu, że nie zużywa on kolejnych baterii, a do jego użycia wystarczą nasze ręce, nie będzie on pochłaniał dodatkowo sztucznej energii. Posiada kilka przyjemnych dla ciała kulek złączonych w całość konstrukcyjną. Jest wyjątkowo trwały i przyda się dla całej rodziny.

Masażer kręgów to wyjątkowo skuteczna metoda walki z codziennym bólem pleców. Polecają go najlepsi specjaliści dziedziny kręgarstwa i fizjoterapii. Jest to także doskonała forma relaksu po treningu, która pomoże zregenerować ciało i uniknąć bolesnych zakwasów. Do wyboru jest wiele wariantów kolorystycznych urządzenia.