Kiedy warto udać się do poradni psychologicznej

Pomimo tego, że z roku na rok wzrasta nasza świadomość dotycząca nie tylko zdrowia fizycznego, ale również psychicznego to niestety wciąż zdarza się, że zderzamy się z pewną stygmatyzacją względem zaburzeń oraz chorób psychicznych. Wielu z nas wciąż wstydzi się skorzystać z pomocy psychologicznej z obawy przed niezrozumieniem lub wyśmianiem.

Jaką rolę pełnią poradnie psychologiczne?

poradnia psychologiczna GorzówCzasami wciąż można spotkać się z przekonaniem, że z pomocy psychologa korzystają osoby posiadające spore zaburzenia lub choroby psychiczne. Tymczasem tacy ludzie korzystają z usług przede wszystkim psychiatry oraz psychoterapeutów. Jest to bardzo krzywdzący stereotyp, który sprawia, że wielu z nas wstydzi się zasięgnąć pomocy u specjalisty. Obecnie niemalże w każdym mieście znajduje się poradnia psychologiczna Gorzów jednak cechuje się rewelacyjnymi specjalistami, którzy pracują w tamtejszych poradniach, więc jeżeli mamy niedaleko do Gorzowa lub w nim mieszkamy warto umówić się na wizytę do jednej z tamtejszych poradni psychologicznych, jeśli tego sytuacja od nas wymaga. No właśnie, kiedy warto udać się do takiej poradni? Do poradni psychologicznej może udać się każdy z nas niezależnie od wieku, kto po prostu czuje, że nie potrafi sobie poradzić z problemami. Nawet jeżeli te wydają nam się błahe, ale z jakiegoś powodu mają stanowczo zbyt duży wpływ na nasze samopoczucie, oznacza to, że wcale nie są tak nieważne, jak nam się wydaje i należy z nimi czym prędzej się uporać, a skoro nie potrafimy zrobić tego samodzielnie powinniśmy udać się tam, gdzie znajdziemy pomoc, czyli właśnie w takiej poradni. 

Często bagatelizujemy nasze problemy wychodząc z założenia, że “inni mają gorzej”, a my po prostu jesteśmy słabi i musimy wziąć się w garść. Tego zresztą też niestety uczy nas od najmłodszego społeczeństwo. Tymczasem, jeżeli będziemy zwlekać nasze problemy wcale samodzielnie się nie rozwiążą i zaczną nas coraz bardziej frustrować i przytłaczać. W ten sposób bardzo łatwo wywołać stany depresyjne, które jak wiemy mogą być bardzo niebezpieczne.