Kolorowa farba do mebli dziecięcych

Dzieci bardzo szybko rosną, ale jeszcze szybciej ulegają zniszczeniu meble w ich pokojach. Nie spodziewałam się, że maluchy, które nawet nie chodzą jeszcze do przedszkola, są w stanie tak mocno poniszczyć drewniane meble w swoim pokoju. Doświadczyłam tego na własnej skórze. Początkowo byłam załamana. Były to piękne, białe meble z drewna, które kupiłam przed narodzinami pierwszej córki. Teraz są one dość mocno porysowane. Na szczęście szybko znalazło się rozwiązanie.

Odnawiamy dziecięce meble

farba do mebliKażda osoba, która ma dzieci, na pewno miała różne doświadczenia, związane z meblami w pokoju dziecięcy. Małe dzieci są tak bardzo ciekawe świata, że często nieświadomie niszczą fronty szafek czy szczebelki od swoich łóżeczek. W przypadku mebli w pokoju moich dzieci, to pozdzierana jest na nich farba, co nie do końca wygląda estetycznie. Nie chciałam wymieniać mebli na nowe, bo te, które stoją w pokoju nie mają nawet dwóch lat. Na szczęście koleżanka podpowiedziała mi, że doskonałym rozwiązaniem będzie specjalna farba do mebli, którą można odmalować drewniane łóżeczka, szafki czy stoliki. Ucieszyłam się tym bardziej, kiedy dowiedziałam się, że dostępne są przeróżne kolory. Kupiłam więc farbę w pastelowym błękicie i własnoręcznie odmalowałam wszystkie mebelki w pokoju moich pociech. Ogromną zaletą farb dla dzieci jest to, że mają w składzie tylko i wyłącznie składniki naturalnego pochodzenia, które w żadnym stopniu nie szkodzą dzieciom. Farby te pięknie pokrywają malowaną powierzchnię, nadając jej głęboki kolor i nie wydzielają drażniącego zapachu. Wystarczył mi jeden weekend na odmalowanie wszystkich mebli. Farba wyschłą w ciągu kilku godzin, więc już w poniedziałek moje pociechy mogły znowu spać w swoim pokoju, z odnowionymi meblami. Bardzo przypadł im do gustu ich nowy kolor. Każdy, kto do nas przychodzi myśli, że są to nowe meble.

Dziecięce meble, częściej niż te w pokojach dla dorosłych, wymagają renowacji. Dzieci są na tyle ciekawe świata, że często nieświadomie niszczą meble, zazwyczaj rysując je na różne sposoby. Większość takich mebli, szczególnie tych wykonanych z drewna, jesteśmy w stanie odratować, używając specjalnych farb. Są to farby z naturalnym składem, dedykowane przede wszystkim do mebli dziecięcych. Można je dostać w każdym sklepie z farbami.