Kominek wolnostojący do każdego typu wnętrz

Kominek wolnostojący to rozwiązanie, które coraz częściej gości w naszych salonach. Dzięki nim wnętrze nabiera niepowtarzalnego, ciepłego klimatu. Jednak są one nie tylko ozdobą naszych domów. Wiąże się z nimi wiele funkcjonalności, o których za chwile się dowiesz. Dlaczego kominek wolnostojący to idealne rozwiązanie dla Twojego domu?

Zalety kominków wolnostojących

kominek wolnostojącyCiepło, które promieniuje z kominka wolnostojącego jest w stanie ogrzać cały dom. Jednak zanim przystąpisz do zakupów musisz wiedzieć, że kominek wolnostojący może wytwarzać dwa rodzaje ciepła – radiacyjne oraz konwekcyjne. Pierwszy z nich, polega na rozgrzewaniu przedmiotów i powierzchni znajdujących się w pomieszczeniu. Dzięki takiej zasadzie działania kominek pozwala wypromieniować ciepło z powrotem do wnętrza. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane w przypadku pomieszczeń o dużym metrażu. Z kolei drugi rodzaj ciepła – konwekcyjny polega na ogrzewaniu powietrza przepływowego między dwoma powierzchniami. W przypadku tego rozwiązania zimne powietrze zasysane jest pod piec. Tam dochodzi do jego nagrzania, a następnie uniesienia w kierunku sufitu. Opadając powoli w dół ogrzewa całe pomieszczenie. Wielu właścicieli domów wolnostojących jest przekonana, że montaż kominka możliwy jest jedynie na etapie budowy. Bez obaw, nic straconego. Kominek wolnostojący może pojawić się nawet w już urządzonym pomieszczeniu. Bez obaw możemy go także przemieścić do innego mieszkania, co jest szczególnie istotne, jeśli w niedalekiej przyszłości planujemy przeprowadzkę, ale kominek chcemy mieć już teraz.

Kominek wolnostojący to rozwiązanie idealne dla każdego kto marzy o spędzaniu długich, zimowych wieczorów w towarzystwie ulubionej książki, z herbatą w dłoni przy nagrzanym kominku. Zapewnia on niezwykle przytulny klimat. Z pewnością Twoim gościom będzie ciężko opuścić ten kącik.