Konstrukcja oraz zastosowanie ogrodzeń leśnych

Praktyczne doświadczenia i badania teoretyczne w różnych dziedzinach leśnictwa przyczyniły się do opracowania konstruktorów ogrodzenia siatkowego dla leśnictwa. W efekcie tego opracowana wersja ogrodzenia siatkowego bazuje na miękkiej siatce pokrytej niezawodną masą antykorozyjną.

Ważne informacje o siatkach leśnych

leśne siatki ogrodzenioweOryginalne tkanie siatki dla leśnictwa nie pozwala nawet spanikowanym zwierzętom przebić się przez ogrodzenie. A oryginalna siatka jest w stanie ograniczyć ruch zarówno dużych, jak i małych zwierząt. Do tego w dolnej części siatki komórki tkackie stają się mniejsze, tym samym ogrodzenie staje się odpowiednim środkiem do ogrodzenia rzadkich zwierząt i ochrony unikalnej roślinności leśnej. Przy wszystkich zaletach technicznych produktu, leśne siatki ogrodzeniowe spełniają wszelkie normy i standardy środowiskowe. Są całkowicie bezpieczne dla środowiska. Dzięki gęstej i matowej zieleni nadanej siatce po pokryciu kompozycją polimerową, siatka staje się niewidoczna dla zwierząt i nie powoduje u nich podrażnień podczas kontaktu. Montaż ogrodzenia można przeprowadzić zarówno na słupach podporowych, jak i na rosnących drzewach. Zaleca się zakopanie dolnej części siatki na głębokość około pięćdziesięciu centymetrów ponieważ, wtedy zwierzęta nie będą mogły kopać w ziemi pod siatką. Jest to istotne z uwagi na ochronę różnych unikalnych ekosystemów, obszarów gdzie znajdują się nowo posadzone drzewa, by móc je zabezpieczyć przed zwierzętami leśnymi.

Istotna jest także ochrona samych zwierząt. W bliskim kontakcie z drogą zwierzęta leśne wielokrotnie wyskakiwałyby przed maskę auta powodując wypadki. To zagrożenie nie tylko dla takich zwierząt, ale i również dla człowieka. Dlatego też jadąc wzdłuż lasu zauważymy właśnie omawiane ogrodzenia leśne.