Kordonki dają sporo możliwości na kreatywne myślenie

 

Szukamy często pomysłu na długie jesienne wieczory. Zimą nie zawsze chce się wychodzić z domu. Ujemne temperatury potrafią dać się we znaki. Wolimy zostać w ciepłym domu niż wychodzić na mróz czy deszcz. Wtedy myślimy o tym, co moglibyśmy robić w domu, by nie marnować czasu na bezmyślne patrzenie się w ekran telewizora czy telefonu.

Kordonki dają możliwość pobudzenia wyobraźni

tanie kordonkiKordonki to materiał z jedwabiu albo bawełny. Najczęściej używany jest do robótek ręcznych takich jak szydełkowanie. Jest to bardzo dobry materiał, który przy odrobinie umiejętności współpracuje z nami całkiem nieźle. Nie tylko materiał jest tutaj atutem. Ważne jest również to, że tanie kordonki są. Za niewielką cenę, jesteśmy w stanie zrobić coś co zachwyci wiele osób. Każdy z nas docenia pracę którą wykonujemy sami. Doskonale zdajemy sobie sprawę ile kosztowało nas to czasu i wysiłku. Co można zrobić z kordonków? Wszystko na co pozwoli nam wyobraźnia. Właśnie to jest w tym wszystkim najlepsze, że w tym wypadku może nas tylko ograniczyć wyobraźnia. Nic więcej. Z kordonków powstają pluszaki dla dzieci, ubranka na laki. Powłoczki na poduszki czy nawet serwetki na stół. Każda taka prac jest wyjątkowa pod tym względem, nie nie znajdziemy drugiej takiej. Nie jesteśmy maszynami więc, nie powtórzymy idealnie wszystkiego. Kordonki pozwolą nam nie tylko kreatywne spędzenie czasu ale i dadzą radość nie tylko nam ale i osobom, którym podarujemy własnoręcznie wykonane prace.

Szydełkowanie nie jest już tak popularne jak kiedyś. Teraz raczej kordonków szuka się u babci niż mamy. Ale jeśli załapiemy do tego tak zwaną smykałkę z pewnością spodoba nam się to co możemy wykonać. I sami zaczniemy wynajdywać coraz to nowsze pomysły na to co możemy zrobić właśnie z kordonków.