Kupno długiego koca dla niemowlęcia

Pracuję w domu, dlatego po urodzeniu dziecka nie zrezygnowałam z pracy. Zazwyczaj pracuję, kiedy moje dziecko śpi albo się bawi. Czasami zdarzy mi się spuścić dziecko na chwilę z oczu, dlatego muszę mu zorganizować takie miejsce do leżenia, żeby nie mogło spaść, ani się przewrócić. Wymyślałam, że najlepiej będzie kupić długi koc, który będę rozkładała na ziemi i dziecko będzie na nim leżało. Teraz musiałam jeszcze tylko znaleźć odpowiedni produkt.

Do czego można wykorzystać długie i cienkie kocyki?

długi cienki kocyk dla niemowlakaW tym celu udałam się do sklepu z akcesoriami dla niemowląt i małych dzieci. Miałam nadzieję, że znajdę tam odpowiedni koc, który będzie sią nadawał do takich celów. Nie chcąc jednak tracić czasu od razu zaczepiłam sprzedawczynię i zapytałam o dostępność takich produktów. Powiedziałam jej, że potrzebny mi jest długi cienki kocyk dla niemowlaka, który można rozłożyć na ziemi i położyć na nim dziecko. Od razu zaprowadziła mnie ona na odpowiedni dział i pokazała kilka takich kocyków. Byłam pozytywnie zaskoczona tym, jak duży mam wybór. Dowiedziałam się także, że takie kocyki są bardzo popularne nie tylko dlatego, że można bezpiecznie położyć na nich dziecko. Świetnie nadają się one także po kąpieli, kiedy trzeba owinąć dziecko w ciepłe i szczelne ubranko. Taki kocyk bardzo dobrze zastępuje wtedy ręcznik. Przydaje się on także w nocy, ponieważ niektóre dzieci lubią być szczelnie opatulone podczas snu. Od razu zdecydowałam się zakupić jeden z oferowanych przez nią kocyków, ponieważ był on dostępny w niskiej, promocyjnej cenie. Wybrałam kocyk, który miał dwa metry szerokości i ponad dwa i pół metra długość. Wiedziałam, że tak długi kocyk z pewnością starczy dla mojego dziecka. Nie miałam co brać większego, ponieważ i tak nie miałabym go gdzie rozłożyć. Najważniejsze było jednak dla mnie to, że kocyk chociaż cienki był bardzo wytrzymały i trwały.

Przede wszystkim posiadał bardzo dobre obszycia rogów, które posiadały nawet dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym po rozłożeniu koc się nie ściągał. Był on bardzo miękki i delikatny, dlatego miałam pewność, że dziecko nie będzie czuło twardej podłogi, a także nie będzie mu ciągnęło zimno. Już wkrótce przekonałam się także, że materiał z którego był wykonany bardzo szybko sechł po praniu.