Leczenie wypadania włosów

 

Piękne, zdrowe i gęste włosy to marzenie większości osób. W szczególności kobiety wkładają mnóstwo starań, by włosy były w dobre kondycji. W końcu to atrybut kobiecości. Niestety nie każdy dostał w genach grube i gęste włosy, a ponadto niektórzy są narażenie na różnego rodzaju łysienie, które może znacznie uprzykrzyć życie. 

Jak leczyć łysienie plackowate?

efektywne leczenie łysienia plackowategoPrzeciętnie człowiek traci od 40 do nawet 150 włosów na dobę. Jest to fizjologiczne, gdyż cykl włosa zwykle kończy się po upływie ok. 7 lat.  Jak rozpoznać kiedy wypadanie jest fizjologiczne, a kiedy nie? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na nadmierną liczbę zostawianych włosów na szczotce, ubraniach, podłodze itp. Jeśli w ostatnim czasie znajdujemy ich coraz więcej powinniśmy sprawdzić stan swojej skóry głowy. Jeśli zauważymy na niej widoczne miejscowe przerzedzenia (łyse plamki) całkiem prawdopodobne, że mamy do czynienia z łysieniem plackowatym. Jest to jeden z rodzajów łysienia bardziej opornych na leczenie. Leki bez recepty, olejki, wcierki i szampony na pewno nie przyniosą oczekiwanych efektów. Efektywne leczenie łysienia plackowatego ma miejsce najczęściej po zastosowaniu mezoterapii. Mezoterapia może być igłowa, lub bezigłowa. Ta pierwsza polega na podaniu koktajli i witamin odżywczych pod skórę głowy za pomocą drobnych igieł. Natomiast ta druga jest mniej inwazyjna i polega na wtłaczaniu dwutlenku węgla na skórę głowy. Skutkuje to powstawaniem większej ilości naczynek krwionośnych, dzięki którym mieszki włosowe zostają pobudzone do wzrostu włosów. Niekiedy skuteczna może okazać się także terapia światłem na skórę głowy. Jest to terapia bezinwazyjna, bezbolesna i jest  stosowana głównie u osób z łysieniem plackowatym. Na zlecenie lekarza, lub trychologa możemy wykonywać te zabiegi w większości gabinetów kosmetologicznych, lub spa.

Aby nasze włosy i skóra głowy była zdrowa powinniśmy zadbać oczywiście o ich odpowiednią pielęgnację. Szampon powinien być bez Sodium Lauryl Sulfate i pokrewnych w składzie. Delikatny szampon powinniśmy rozcieńczyć z wodą i spienionym być tylko skórę głowy. Odżywki i maski z silikonami w składzie nie powinny być nakładane na skórę głowy. Ponadto należy unikać bądź znacznie ograniczyć używanie suszarki, lokówki i prostownicy, a zamiast farbowania chemicznego powinniśmy postawić na naturalną hennę, które nie tylko pomaluje nam włosy, ale również je odżywi i pogrubi.