Modne i praktyczne sekretarzyki kolonialne

Styl kolonialny nieodłącznie kojarzy się z minioną epoką, znaną z amerykańskich filmów. Przedmioty wykonywane były wówczas ręcznie, odznaczały się długowiecznością i wyszukanym kształtem. Wśród podstawowych elementów, które możemy odnaleźć w historycznych wnętrzach, są niebywale oryginalne sekretarzyki. Pomieszczą rozmaite przedmioty i z powodzeniem zastąpią uniwersalne, bezstylowe biurka z seryjnej produkcji fabrycznej.

Historyczna stylistyka biurek kolonialnych i sekretarzyków

sekretarzyki kolonialneW czasach, gdy nie znano jeszcze sprzętów elektrycznych, gdy nie funkcjonowała rzeczywistość wirtualna, wszystkie przedmioty, niezbędne do pracy, wymagały oddzielnego, wyznaczonego miejsca. Drewniane sekretarzyki kolonialne służyły do przechowywania papierowej korespondencji, dokumentów, pieczątek i innych przedmiotów. Dziś, w czasie komputerów ich zalety są nadal aktualne. Plusem jest duża przestrzeń, która można swobodnie gospodarować. Szeroki i solidny blat pomieści klawiaturę komputera stacjonarnego lub będzie miejscem na laptopa. W szufladkach schowamy komódkę, ładowarkę, pamięci i dyski przenośne. Wygodne przegródki mogą posłużyć do przechowywania dokumentów urzędowych, rozliczeń z urzędem skarbowym i wszelkich, ważnych papierów, które musimy mieć zabezpieczone. Kolonialne meble, w tym sekretarzyki, wykonywane są z wyjątkowo trwałych gatunków drewna: np. z mahoniu czy palisandru. To drogie i orientalne drzewa, przywodzą na myśl klimat minionej epoki. Biurka i sekretarzyki wykonywane są z dużą precyzją, według indywidualnych, niepowtarzalnych wzorów. Nie mają nic wspólnego z popularnymi biurkami i komodami, jakie odnajdziemy w każdym markecie i sklepie meblowym. To własnie unikatowa stylistyka decyduje o ich wyjątkowości. Za pomocą kolonialnego mebla możemy kształtować piękne, niepowtarzalne wnętrze. 

Meble kolonialne posiadają wyjątkowe fasony, oparte na historycznych epokach. Sprawdzają się we wnętrzach w stylu vintage oraz prostych, modernistycznych biurach w loftowym stylu. kolonialne biurko z mahoniu lub palisandru posiada piękną linię a użyte drewno jest gwarancją wyjątkowej wytrzymałości. To mebel, który posłuży nam na wiele lat, ciesząc przy okazji oko właściciela. Ceny biurek kolonialnych zależą od ich wielkości i rodzaju drewna.