Motywy religijne na koszulkach

U nas na wsi nowy proboszcz powiedział, że będzie organizował specjalne wydarzenia na powietrzu z okazji odpustu. Planował postawienie straganów, domowej roboty jedzenie i inne atrakcje dla parafian. Zależało mu, aby każdy mógł się zaangażować i spędzić czas w przyjemnym gronie. Ja obiecałam, że mu w tym pomogę.

Zapas koszulek w motywach religijnych

koszulki z motywem religijnymAngażowałam się w pomoc naszemu małemu kościołowi przez mamę. To ona nauczyła mnie i przyzwyczaiła do pomagania w tego typu wydarzeniach. Kościół był bardzo ważnym punktem naszej wsi i jednoczył wszystkich mieszkańców. Stąd nasza chęć do pomocy. Ksiądz przedstawił nam budżet jakim dysponuje i powiedział w jego ramach fajnie byłoby zamówić przykładowo jakieś koszulki, które mogłyby być rozdawane za darmo na odpuście. Ksiądz pod tym względem był hojny i dlatego zyskał wielu zwolenników. Znalazłam więc w internecie koszulki z motywem religijnym i zamówiłam ich tyle, ile prosił ksiądz. Koszulki, mimo że były w niskiej cenie, były z bardzo dobrych materiałów. Dodatkowo wyglądały bardzo ładnie i byłam pewna, że ktokolwiek by jej nie dostał, na pewno cieszyłby się z takiego upominku. Fajnie sobie to proboszcz wymyślił. Gdy koszulki już do mnie dotarły, to sprawdziłam, czy wszystkie są całe i upewniłam się, że na odpust będą w odpowiednim stanie. Oczywiście pokazałam jeszcze proboszczowi, jak wyglądają i był bardzo zadowolony z mojego wyboru.

Sam odpust był wielkim sukcesem. Chyba nie było osoby we wsi, która by się na nim nie pojawiła. I oczywiście każdy dostał piękne religijne koszulki. Ludzie byli zadowoleni i nie spodziewali się, że przychodząc na takie wydarzenie dostaną coś tak ładnego i to za darmo. Ksiądz miał gest. Takie wydarzenia na pewno nas wszystkich do siebie zbliżają.