Mterace piankowe wysokoelastyczne

 

Jeśli borykamy się z problemami kręgosłupa, powinniśmy przykładać szczególną uwagę do naszego łóżka. Z pewnością najgorszą opcją z możliwych w takich sytuacjach jest spanie na zwykłej kanapie. Nie dość, że w większości przypadków jest ona twarda jak skała, dodatkowo wykonana jest z materiału, który nie wpływa korzystnie na nasz organizm podczas snu.

Materace wykonane z pianki

materac piankowy wysokoelastycznyNajlepszym prezentem, który możemy zafundować swojemu ciału jest zakup odpowiedniego materacu. Nie dość, że nasze siało będzie nim zachwycone, również nasz nastrój znacząco się poprawi. Sen bowiem jest ważnym elementem naszego życia, który pomaga nam w regeneracji. Jeśli stajemy prze wyborem materacu powinniśmy wiedzieć kilka rzeczy. Pierwszą i najważniejszą z nich jest świadomość, że wśród materacy piankowych istnieją podziały. Pierwszą grupą są materace wykonane z pianki poliuretanowej. Produkty te cechują się najniższą ceną, jednak przekłada się to również na ich jakość. Są to bowiem materace o najgorszej jakości, a co za tym idzie ich żywotność jest bardzo krótka. Środkową półkę stanowi materac piankowy wysokoelastyczny, również wykonany z pianki poliuretanowej, jednak o wyższej jakości. Wkłady elastyczne zapewniają długi czas użytkowania i świetnie dopasowują się do ciała. Jest to więc idealna opcja jeśli nie chcemy zapłacić fortuny za materac, jednak oczekujemy wysokiej jakości produktu. Ostatnią oraz najdroższą  grupą materacy piankowych są te wykonane na bazie pianki termoelastycznej, której to odpowiednik stosowany jest w kosmonautyce.

Jeśli już zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny jest dla naszego ciała komfort snu, zadbajmy o to aby zapewnić sobie jak najwyższą jakość. Pamiętajmy, że w parze z dobrze dobranym materacem idzie nasze zadowolenie i szczęśliwe poranki w łóżku. W końcu możemy pozbyć się codziennego bólu mięśni dzięki odpowiedniemu materacowi.