Na czym polegają usługi konsjerża?

 

Głównym obowiązkiem konsjerża jest pomoc gościom we wszystkim, czego potrzebują, od rezerwacji obiadów po zakup biletów na imprezy. W zasadzie działają oni jako osobiści asystenci gości podczas ich pobytu w hotelu. Konsjerżów można znaleźć we wszelkiego rodzaju obiektach noclegowych, od hoteli po kurorty. Zwykle pracują dla bogatych gości, którym zapewniają unikalny zestaw umiejętności i fachowe porady, ale w obiektach o niższym standardzie również można ich znaleźć.

Usługi konsjerża – na co można liczyć?

usługi konsjerżaWyszukiwanie miejsc do spędzenia wolnego czasu na wakacjach, rezerwacja hoteli i restauracji lub pozyskiwanie wyjątkowego prezentu może być czasem trudnym zadaniem. Po co szukać w internecie na ślepo, kiedy można poprosić eksperta o osobistą rekomendację? To usuwa element zaskoczenia i pozwala w spokoju oddać się w zaufane ręce profesjonalisty. Większość klientów twierdzi, że głównym powodem, dla którego korzystają z usługi konsjerża, jest zyskanie cennego czasu, dzięki czemu mogą doświadczyć tego, co kochają, zamiast spędzać czas na wyszukiwaniu i rezerwacji odpowiednich miejsc. Usługa konsjerża oferuje dziś najcenniejszy towar, czyli czas. Nie zawsze jednak chodzi o oszczędność czasu lub oferowanie rozwiązań problemu, którego nie można rozwiązać samodzielnie. Skorzystanie z usług konsjerża to wygoda posiadania kogoś pod ręką, aby pomóc w zarządzaniu życiem, umożliwiając maksymalizację wolnego czasu. Najlepszy konsjerż będzie dążyć do negocjowania specjalnych przywilejów i korzyści dla swoich gości, o ile to możliwe. Ulepszenia w najlepszych luksusowych i butikowych hotelach, pierwszeństwo rezerwacji i bezpłatne napoje w najlepszych restauracjach, bezpłatny wstęp do ekskluzywnych klubów lub zniżki na wiele innych usług związanych ze stylem życia – usługi konsjerża mogą zapewnić to wszystko a na dodatek pomóc zaoszczędzić pieniądze.

Usługi konsjerża mogą nie być dla wszystkich. Niektórzy ludzie zawsze decydują się na robienie wszystkiego samodzielnie, szukanie najlepszych okazji traktują jak wyzwanie, a wyszukiwanie informacji jak rozrywkę. Istnieją również osoby, które uważają, że po prostu nie potrzebują pomocy z zewnątrz. Ale dla tych, którzy mają inne wymagania, usługi konsjerża mogą pomóc im w każdej potrzebie w czasie podróży, organizacji życia i wypoczynku, szczególnie jeśli nie mają czasu, wiedzy ani chęci do samodzielnego załatwiania wszystkich spraw.