Najem auta – kiedy warto wybrać?

 

Najem konsumencki staje się coraz częściej stosowaną praktyką w naszym kraju. Osoby planujące zmianę samochodu, mogą rozważyć tę właśnie opcję, która bardzo często mylona jest z leasingiem. Sam najem jest jednak nieco inny, i tak jak ma to miejsce w przypadku wynajmu mieszkania, również z pojazdu możemy korzystać w zamian za miesięczną opłatę.

Zalety najmu konsumenckiego

najem konsumenckiZastanawiając się pomiędzy najmem, a leasingiem warto mieć na uwadze kilka ważnych aspektów. Pod względem trwania umowy, najem jest znacznie lepszym wyborem, dla osób, które nie chcą zbytnio przywiązywać się do auta i traktują je raczej jako formę krótkoterminową. Z kolei w przypadku leasingu umowa może być zawarta nawet na pięć lat. Najem obejmuje także więcej w comiesięcznych opłatach. Wchodzą w nie bowiem także koszty związanie z eksploatacją pojazdu, takie jak na przykład paliwo. Należy również wiedzieć, że w przypadku leasingu pobierana jest opłata wstępna. Jej wysokość wpływa na finansowanie wstępne, które może odbywać się na uproszczonych zasadach. Mogłoby się wydawać, że najem konsumencki posiada same plusy. Dla niektórych problemem może się jednak okazać ograniczenie obejmujące przebieg samochodu. W przypadku leasingu możemy bowiem śmiało o nim zapomnieć, z kolei oferty najmu w większości przypadków uzależnione są od wybranego limitu kilometrów. Warto zatem wziąć pod uwagę wszystkie zalety oraz wady przedstawionych form skorzystania z usług firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów, aby w pełni dostosować je do własnych potrzeb.

Kredyt bankowy nie musi być jedynym wyjściem, gdy marzymy o nowym samochodzie. Inne formy finansowania takie jak chociażby najem konsumencki, nie wiążą nas tak mocno jak wspominany kredyt. Nie musimy bowiem kupować pojazdu, aby wejść w jego posiadanie.