Najlepsza zabawka dla psa

 

Zabawa, gryzienie i żucie to naturalne psie zachowania. Chociaż niektóre psy lubią bawić się lub żuć bardziej niż inne, zabawki dla psów są niezbędnymi przedmiotami dla wszystkich psów. W rzeczywistości problemy z zachowaniem mogą się rozwinąć, gdy psy nie mają odpowiednich bodźców, aby podążać za swoimi instynktami.

Jaka zabawka dla psa?

zabawki dla psaZabawa z piłką jest obowiązkowa dla każdego psa, który uwielbia aportować. Piłki dla psów występują w wielu odmianach, od podstawowej piłki tenisowej lub gumowej piłki po świecące w ciemności i migające światłami. Niektóre zawierają piszczki lub dziury na smakołyki, podczas gdy inne są podstawowymi modelami. Psy, które uwielbiają piłki i aportowanie, lubią też dyski i inne zabawki do rzucania i przynoszenia. Dysk jest trochę bardziej uniwersalny niż piłka, jeśli chodzi o aportowanie, ponieważ można zmieniać prędkość dysku i powodować zmianę kierunku, co dodatkowo utrudnia psu zabawę. Piszczące zabawki dla psa występują w wielu kształtach i rozmiarach. Zazwyczaj są wykonane z winylu, gumy lub plastiku. Trwałość jest różna, dlatego należy wybrać mądrze, zgodnie z nawykami żucia i gryzienia psa. Ogólnie rzecz biorąc, gruba guma jest najlepsza dla psów uwielbiających żucie. Cieńsze zabawki z winylu lub plastiku są lepsze do łagodnych zabaw lub pod nadzorem właściciela. Zaletą cieńszych piskliwych zabawek jest to, że są one często bardzo tanie. Minusem jest to, że zazwyczaj nie są one zbyt trwałe.

Możliwości zabawek dla psów są prawie nieograniczone, więc wybór może być przytłaczający. Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie zabawki mogą stwarzać ryzyko, jeśli pies je połknie, więc zabawa powinna być nadzorowana. Niezależnie od tego, jak trwała wydaje się zabawka, nadal istnieje możliwość, że jej kawałki zostaną odgryzione i połknięte.