Najlepsze rowery dla młodzieży

Od dłuższego czasu nie czułam się najlepiej. Coraz częściej dokuczał mi ból pleców, przybyło mi parę kilogramów a do tego wszystkiego coraz częściej miałam tak zwanego doła. Zaczęłam się nawet zastanawiać czy to już nie depresja. Stan w którym byłam stawał się coraz trudniejszy do zniesienia. Naprawdę wstawałam każdego dnia bez humoru i poczuciem totalnej beznadziei. Zastanawiałam się co się stało i co mogę zrobić by się z tego wyrwać.

Rowery górskie mtb

popularne rowery mtbPomyślałam, że to najwyższy czas aby zrobić coś dla siebie. Przypomniałam sobie o dawnej pasji, do przejażdżek rowerowych po leśnych, górskich terenach. Postanowiłam do tego wrócić. To nie tylko powrót do swojej pasji ale również powrót do zdrowia. Pełna zapału zaplanowałam już pierwszą trasę ale wówczas zdałam sobie sprawę, że przecież nie mam dobrego roweru a właściwie nie mam go wcale. Nie miałam pojęcia jaki rower byłby odpowiedni dla mnie oprócz tego że musi to być rower dostosowany do jazdy po trudnym terenie. Wybrałam się do sklepu sportowego, który na całe szczęście mieścił się niedaleko mojego miejsca zamieszkania i liczyła na to, że trafie na wykwalifikowany personel, który pomoże mi w wyborze. Kiedy trafiłam do sklepu od razu poszłam na dział rowerowy i zapytałam sprzedawcę czy nie doradziłby mi w doborze roweru. Od razu się uśmiechnął. Na początku pokazał mi najbardziej popularne rowery mtb. Potem zaczął zadawać pytania aby dobrać odpowiedni model dla mnie. Polecił mi zakup hardtaila z aluminiowa ramą i kołami 29 lub 27,5 cala. Zwróciła mi uwagę abym wybrała rower który posiada hydrauliczne hamulce tarczowe. Takie hamulce są według niego podstawą bezpiecznej jazdy w górach. Rower który mi początkowo zaproponował był w miarę uniwersalny i niedrogi, a pozwalał odkryć własne upodobania w terenie.

Pan sprzedawca polecił mi abym jeszcze się zastanowiła przed wyborem roweru. Powiedział, że powinnam sobie odpowiedzieć na pytanie, do czego i gdzie będzie wykorzystywany mój dwukołowy pojazd.. Jak to się często mówi, „jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego” i nie stworzono  roweru uniwersalnego na każde warunki. Zupełnie inne modele rowerów sprawdzą się podczas maratonów górskich, a zupełnie inne na wyjazdach turystycznych, a jeszcze inne podczas ścigania z kolegami.