Najlepszy skuter dla seniora

 

Osoby w podeszłym wieku często zmagają się z wieloma problemami zdrowotnymi, które nierzadko dotyczą fizyczności. Mają problemy z poruszaniem lub szybko się męczą, zatem ograniczają wyjścia z domu do minimum, a to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Jak skutery pomagają seniorom?

skuter elektryczny dla senioraNie każdy senior jest inwalidą, bo czasem po prostu ma osłabione mięśnie, przez co nie może dużo chodzić. Nie każdy z nich chce też ciągle korzystać z pomocy innych, bo chcą być w miarę samodzielni. Jeżeli nie posiadają samochodu dostosowanego do ich możliwości, to są skazani na pomoc z zewnątrz. Dlatego też skuter elektryczny dla seniora może być rozwiązaniem wszystkich problemów. Taki pojazd jest przede wszystkim tani w utrzymaniu, ponieważ jego siłą napędową jest silnik elektryczny. Nie są konieczne wizyty na stacji benzynowej ani drogie przeglądy raz w roku, gdyż wystarczy wyjąć akumulator i go naładować. Skutery są bardzo praktyczne, gdyż ich wyposażenie pozwala na załatwienie każdej sprawy w mieście. Jest w nim miejsce na zakupy, prywatne rzeczy czy nawet niektóre modele posiadają dwa fotele – dla kierowcy i pasażera. Poza silnikiem, podstawową różnicą między klasycznym, a skuterem dla inwalidy jest kształt i wielkość siedziska, które w tym przypadku jest w formie wygodnego fotela z oparciem i podnoszonymi podłokietnikami. Za siedziskiem najczęściej znajduje się niewielki bagażnik, a na kierownicy koszyk na najpotrzebniejsze rzeczy. Także samo kierowanie pojazdem jest bardzo proste, dlatego tak wielu seniorów decyduje się na taki pojazd.

Choć skuter nie jest tak wygodny jak samochód, no i nie można nim jeździć, kiedy na dworze jest śnieg, ponieważ nie ma osłony, to jest zdecydowanie tańszy od samochodu. Z pewnością skuter elektryczny daje seniorom sporo niezależności i swobody.