Naklejki wypukłe sposobem na promocję marki

 

Naklejki wypukłe są wykonane z folii samoprzylepnej, która dodatkowo pokryta jest warstwą żywicy. Odpowiadają one za bardzo ważny filar w budowaniu wizerunku marki. Są one umieszczane na produktach, dzięki czemu klient już w pierwszym kontakcie wie kto jest producentem otrzymanego towaru. Łatwość wykonania oraz niski koszt ich produkcji sprawia, że jest to nadal bardzo popularny sposób znakowania produktów.

Rola jaką odgrywa naklejka wypukła w sprzedaży

naklejki wypukłeZwykle naklejki przedstawiają logo firmy. Efekt trójwymiarowości uzyskany przez żywicę sprawia, że produkt nabiera walorów estetycznych. Sam proces produkcji naklejki jest bardzo prosty. Pierwsza jej warstwa posiadająca nadruk oraz folię samoprzylepną zalewana jest żywicą poliuretanową o grubości około 2 mm. Dzięki temu samo logo jest niesamowicie elastyczne, a ponadto dużo bardziej wytrzymałe od zwykłej naklejki. Żywica poliuretanowa, która pokrywa nadrukowaną część jest odporna na działanie środków chemicznych, ponadto nie żółknie ani nie pęka pod wpływem promieni słonecznych, bądź z upływem czasu. Klej zastosowany w naklejkach jest stosunkowo mocny, doskonale nadaje się więc nawet w przypadku produktów narażonych na działanie czynników atmosferycznych. Zachowa on swoje właściwości oczywiście wtedy, kiedy powierzchnia docelowa, na której znajdzie się naklejka zostanie dokładnie oczyszczona oraz odtłuszczona. Ich niewątpliwą zaletą jest przyjmowanie dowolnych kształtów oraz nadruków co pozwala na pełen wachlarz możliwości reklamowych. Możemy wykonać je w dowolnej kolorystyce bez jakichkolwiek ograniczeń, ze względu na zastosowanie palety kolorów CMYK w procesie druku. Naklejki na produkowanym towarze mogą stać się także nośnikiem informacji o firmie. Możemy nanieść na nią bowiem na przykład adres strony internetowej, zwiększając tym samym sprzedaż produktów. To właśnie dzięki nim dotrzemy do wielu innych miejsc oraz osób, które dotychczas nie miały chociażby pojęcia o tym, że nasze produkty można kupić w sklepie internetowym.

Nie zapominajmy, że naklejki wypukłe to także ciekawy efekt wizualny, który przyciągnie wzrok potencjalnych klientów. To właśnie ten zmysł nie raz decyduje o tym co wyląduje w naszym koszyku. Nietuzinkowa, oryginalna naklejka z kolei będzie zachętą pośród jednakowo wyglądających na półce produktów.

Zainteresowany? Zajrzyj tu: arpidruk.pl