Nauka angielskiego w przedszkolu

Posiadanie i wychowywanie dzieci jest wyjątkowo wymagającym zadaniem, ponieważ jest się za nie odpowiedzialnym niemalże do końca życia. Szczególnie dużo uwagi wymagają małe dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły.

Czego dzieci się uczą w przedszkolu?

przedszkola z językiem angielskim w warszawiePrzeważnie do trzeciego roku życia maluchy zostają w domu ze swoimi rodzicami, a dopiero później są zapisywane do przedszkola. Oczywiście można wcześniej oddać dziecko do żłobka, jeżeli rodzice muszą wrócić do pracy, a nie mają z kim zostawić swojej pociechy. W całym kraju działa nawet kilka tysięcy prywatnych i państwowych przedszkoli, które świadczą usługi wychowawczo – opiekuńcze dla maluchów w wieku od trzech do sześciu lat. Istnieje możliwość nieco zapisania młodszego dziecka, ale musi ono załatwiać swoje potrzeby do toalety. Dla wielu rodziców najlepsze są przedszkola z językiem angielskim w Warszawie, ponieważ dzieci znacznie szybciej zapamiętują i łatwiej im się nauczyć obcych języków we wczesnym okresie. Nauka angielskiego na tym etapie odbywa się na zasadzie zabawy, przez co dzieci traktują go jak swój ojczysty język. W większości przedszkoli nauka języka jest standardem, a jedynie w placówkach językowych maluchy są uczone jednocześnie kilku języków. Oczywiście poza nauką, dzieci biorą udział w licznych kreatywnych zajęciach, które rozwijają ich umiejętności oraz ukryte talenty. W czasie pobytu w przedszkolu mają zapewnione pełne wyżywienie w postaci śniadania, obiadu i podwieczorka oraz stałego dostępu do wody i napojów.

Wybierając niepubliczne przedszkole, trzeba się liczyć ze sporymi kosztami. Za ogólne prywatne przedszkole trzeba zapłacić od pięciuset do tysiąca złotych, natomiast za profilowe, na przykład językowe, nawet dwa tysiące miesięcznie. Najtańsze są samorządowe placówki.