Nawożenie pól biohumusem

W naszym kraju rolnicy nie mają łatwo. Mimo tego, że klimat jest w miarę sprzyjający do upraw różnych roślin to jednak sporym problemem jest to, że w większości kraju występują gleby o dość niskim stopniu żyzności. Jedynie tereny położone na Lubelszczyźnie są dość bogate w glebę obfitą w cenne minerały. W innych regionach konieczne jest przeprowadzanie systematycznych zabiegów polegających na nawożeniu pól.

Efektywny nawóz naturalny

biohumusOd kilkudziesięciu lat zauważyć możemy takie zjawisko, że wielu rolników znów zaczyna stawiać na używane w przeszłości nawozy w pełni naturalne. Bardzo często słyszy się o budowaniu najróżniejszych kompostowników czy też o nawożeniu pól przy użyciu ekologicznego obornika. Naturalne nawozy są najlepsze dla naszych roślin ponieważ dostarczają im wszystkiego czego one potrzebują do prawidłowego wzrostu i wydawania obfitych plonów. Dość ciekawym rodzajem nawozów naturalnych jest również biohumus. Jest to dla wielu rolników znaczna nowość i wielu w ogóle jeszcze o tym nawozie nie słyszało. Jednak jest to nawóz niezwykle efektywny. Produkowany jest dzięki codziennej pracy dżdżownic z odmiany kalifornijskiej. Zajmują się one trawieniem naturalnych odpadów i efektem tego jest powstawanie właśnie biohumusu, który doskonale sprawdza się w rolnictwie. Nawóz ten obecnie występuje w dwóch wersjach. Możemy zakupić wersję sypką sprzedawaną w workach o różnej gramaturze jak również bez problemu nabędziemy biohumus w postaci płynnej.

Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo rolników zaczęło stosować biohumus do nawożenia swoich upraw. Okazuje się, że rezultaty przerosły najśmielsze oczekiwania. Rośliny rosnące na glebie wzbogacanej biohumusem są w stanie wydawać plony nawet dwukrotnie większe niż rośliny nawożone przy użyciu nawozów sztucznych. Obecnie biohumus możemy zakupić w niemal każdym sklepie ogrodniczym.