Niewątpliwe zalety medytacji mindfulness

My, ludzie najczęściej tkwimy myślami albo w zamierzchłej przeszłości lub też w przyszłości. A co z czasem teraźniejszym, co z chwilą obecną? No właśnie, jesteśmy niewolnikami własnych myśli i uczuć. Trudno nam się zdystansować do problemów dnia codziennego. Rodzi to coraz większą frustrację i depresję.

Dlaczego terapeuci mindfulness zalecają codzienną medytację?

medytacja mindfulnessTwórcy metody mindfulness opartej na codziennej praktyki uważności zgodnie przekonują, że codzienne ćwiczenia umysłu pomogą w osiągnięciu równowagi psychicznej. Przyda się to osobom żyjącym w długotrwałym stresie. Medytacja mindfulness jest skierowana dla osób z różnych środowisk i w różnym wieku. Nawiązuje do technik medytacyjnych pochodzących z Dalekiego Wschodu. Cała metoda została ponadto potwierdzona i rozwinięta przez europejskich i amerykańskich specjalistów, którzy znają się na leczeniu wszelkiego rodzaju zaburzeń psychicznych. Mindfulness polega na świadomym i celowym skupianiu się na chwili obecnej. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe zadanie, jak mogłoby się wydawać. Na co dzień trudno nam się oderwać i zdystansować do dręczących nas myśli. Tymczasem warto podkreślić z całą mocą, że każda nasza myśl opisuje rzeczywistość w pewnym zniekształceniu. Myśli są tylko myślami, a nie prawdami objawionymi. Co istotne, nasze myśli nie są nami. Gdy sobie to uświadomimy, mamy szansę uwolnić się od ograniczeń, które stwarza nasz własny umysł.

Specjalistyczne ćwiczenia umysłu i ciała są przeznaczone głównie dla osób narażonych na przewlekły stres. Skorzystają z nich również osoby zmagające się z zaburzeniami psychicznymi, które stają się naprawdę coraz bardziej powszechne. W uzyskaniu równowagi psychicznej pomoże nam intencjonalne i nieoceniające kierowanie swojej uwagi na chwilę obecną.